PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 222F - problem z CWU. Kocioł grzeje jak chce i kiedy chce



jarecki111
05-02-2019, 17:02
Witam,

Sprawa dotyczy kotła Vitodens 222 F + zasobnik 150L

Pomimo zadanej temperatury 42 C podgrzewa wode do 55 C. Podgrzewa ją nawet poza wyznaczonym czasem wygrzewu.

Sprawdziłem Diagnostyke w trybie serwisowym . Przy diagnostyce ciepłej wody wszystkie ustawienia są ok. nie ma włączonej opcji w kodowaniu do dodatkowego wygrzewu wody.

Tryb party jest wyłączony.

W diagnostyce Ciepla woda pokazuje wymagana 5 stopni C a rzeczywista 55 stopni C. W Diagnostyka dział Ogólne pokazuje wspólna temperatura zadana 55 stopni. Nie wiem skąd to się bierze bo wydawało mi się że to dotyczy tylko obiegów grzewczych ale moze to dotyczy temp CWU?

Czy ktokolwiek miał taki problem? Na infolinii Viesmanna nie potrafili mi pomóc.

Wydaje mi się że sprawdziłem już wszystkie możliwe ustawienia ale może ktoś z Szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł?

Załączam zdjęcia z menu kotła.

Konsultant Viessmann
06-02-2019, 19:24
ciężko jest diagnozować kocioł nie stojąc przy nim. Mogą to być nastawy a może to być nawet i zabrudzenie które powoduje "przebijanie" ciepła z centralnego ogrzewania. Tym bardziej, że podane jest trochę mało danych. Vitodens 222-F może być ze 130l podgrzewaczem z wężownicą lub 100 lub 130 litrowym zasobnikiem warstwowym, oba systemy przygotowania wody mogą się odmiennie zachowywać. Proponowałbym wezwanie serwisu zamiast eksperymentowania.