PDA

Zobacz pełną wersję : Otwieram okno i włącza się wentylator w łazience.



wiertar
07-02-2019, 08:50
Ktoś może powiedzieć mi dlaczego tak się dzieje?

Jak jest mróz na dworze, i otworze na moment okno po 2 sekundach załącza mi się wentylator łazienkowy który działa na wilgotność to normalne?

toommm
07-02-2019, 09:32
widocznie przekracza skale ustawiona aby się włączył ,, wywołuje się ruch powietrza i wilgoć zawieszona gdzieś w domu wedruje do kratki i się robi ON

Kaizen
07-02-2019, 09:57
Pewny jesteś, że włącza się?
W bloku ze sprawną wentylacją grawitacyjną u mnie robił za prądnicę - taki cug generowało zimą (przy dużej różnicy ciśnień) otwarcie szczelnego okna.
Powietrze za to wysuszało takie wietrzenie błyskawicznie - więc wentylator higrosterowalny musiałby być uszkodzony bo sprawny powinien się szybko wyłączyć nawet, gdyby był włączony przed otwarciem okna.

Chyba, że masz wsteczny ciąg (wpada powietrze przez kratkę a wypada oknem) - wtedy różnie może być.

wiertar
07-02-2019, 14:41
Szczerze to nie wiem jak to działa

Otwierane okno, a wentylator w łazience dzieła dwa pomieszczenia, a wentylator załącza się bardzo szybko, po 1-2 sekundach

Robinson74
08-02-2019, 22:32
Jak mu odetniesz prąd, to też się "załączy"? :)

Szklara
09-02-2019, 18:28
A otwierając nie robisz "cugu" i wentylator się sam kręci bez załączania się? Wypnij go z prądu, otwórz okno. Kręci się? W blokach jest niezły ciąg po otwarciu okna.