PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety zewnętrzne czy okna antywłamaniowe



Zimnaszafa
07-02-2019, 21:14
Witam Was serdecznie Forumowicze,
ruszam z budową i nasunęło mi się pewne pytanie... Lepiej zainwestować w rolety zewnętrzne czy lepszej klasy okna antywłamaniowe? Dom znajdować się będzie w dość zacienionym miejscu, więc zaleta rolet typu osłona przed nadmiernym słońcem nie ma tu znaczenia. Ale dom znajdować się będzie pod lasem 100m od dobrego sąsiada. Często wyjeżdżamy i chciałabym zabezpieczyć się możliwe najlepiej ale i optymalnie finansowo przed włamaniem. Osobiście do rolet czuje niechęć. Te tanie są brzydkie a te piękne z zachowana kasetą drogie. Czy mam jeszcze trzecie wyjście? Np okiennice? Najbardziej obawiam się o okna od strony lasu i sąsiedniego nieużytku, ponieważ są niewidoczne z drogi i z posesji czujnego sąsiada.

Elfir
07-02-2019, 22:08
raczej zainwestuj w doskonały system alarmowy z niezależnego zasilania

Lew2
07-02-2019, 22:30
raczej zainwestuj w doskonały system alarmowy z niezależnego zasilania

A co daje konkretnie taki alarm? Oprócz tego, że dokucza właścicielowi od czasu do czasu. Bo chyba nikt nie zwraca uwagi na wyjące dookoła alarmy.

Elfir
07-02-2019, 22:35
zwraca uwagę chociażby ekipa ochrony, z którą podpisuje się umowę.

Nurek_
08-02-2019, 06:54
A co daje konkretnie taki alarm? Oprócz tego, że dokucza właścicielowi od czasu do czasu. Bo chyba nikt nie zwraca uwagi na wyjące dookoła alarmy.

Tak było w latach 90-tych. Teraz każdy alarm ma powiadamianie na SMS-a, jak masz umowę z dobrą firmą ochroniarską to są na miejscu w ciągu max kilkunastu minut.

Zimnaszafa
08-02-2019, 08:20
Pracuję z różnymi ekipami ochroniarskimi i niestety taka opcja mnie nie przekonuje. Wierzę, że alarm może wystraszyć drobnego złodziejaszka. Ale ochroniarze się nie spieszą, w "kilkanaście minut" to obrobia mi chatę dwa razy. A nawet gdyby się spieszyli to i tak na moją mieścinke będą mieć daleko

paulia
08-02-2019, 11:34
Standardowa roleta, sprzedawana w punkcie sprzedaży okien nie jest antywłamaniowa. Tak, może mieć wieszaki blokujące i trochę utrudni to włamanie ale jak ktoś się zna - a nie oszukujmy się w tej chwili ludzie zajmujący się włamywaniem :) są wyedukowani, to ją podważy. Owszem przy próbie ich otwarcia zrobi się trochę hałasu ale może nikt tego nie usłyszeć.
Rolety poprawią nam termikę (gdy są zamknięte), ochronią od nadmiernego słońca ale nie ochronią przed włamaniem:)

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie okuć w klasie RC2 i w pakiecie szybowym jednostronnie dać szybę P2 lub P4.

Natomiast nie rezygnowałabym z alarmu- bo w tej chwili nie tylko przez okna czy drzwi się włamują.

Pamiętaj aby wszystkie drzwi zewnętrzne- nie tylko wejściowe były w klasie antywłamaniowej. W tej chwili najczęściej włamuje się przez drzwi do kotłowni a tam już oszczędzając często montuje się drzwi bez ochrony.

Elfir
08-02-2019, 12:16
Jak mąż wymieniał licznik w płocie (co trwa ok. 10-15 minut), to ochrona pojawiała się zanim zdążył odejść od skrzynki elektrycznej. Ale to było na zwartym osiedlu, gdzie samochód firmy ochroniarskiej ma stałe patrole.

kulibob
08-02-2019, 12:44
A co daje konkretnie taki alarm? Oprócz tego, że dokucza właścicielowi od czasu do czasu. Bo chyba nikt nie zwraca uwagi na wyjące dookoła alarmy.

Alarm jest bardzo ważną rzeczą. Idziemy spać załączamy strefę obwodową tzn kontaktrony w oknach i drzwiach. Czujniki PPoż obudza cię w razie pożaru. A jak ktoś się włamie nawet na śpiocha to zawsze przyjedzie ochrona abonamet 43zł. JAk nikogo nie ma to uzbrojenie na full kontaktrony, stłuczeniówki i PIR i PIR+MF.
Rolety zewnętrzne ma zwykłe z ryglami automatycznymi niby placebo ale na szczyla powinno wystarczyć. Rolety to są na słońce:)

Pan Kejk
08-02-2019, 21:59
Witam Was serdecznie Forumowicze,
ruszam z budową i nasunęło mi się pewne pytanie... Lepiej zainwestować w rolety zewnętrzne czy lepszej klasy okna antywłamaniowe? Dom znajdować się będzie w dość zacienionym miejscu, więc zaleta rolet typu osłona przed nadmiernym słońcem nie ma tu znaczenia. Ale dom znajdować się będzie pod lasem 100m od dobrego sąsiada. Często wyjeżdżamy i chciałabym zabezpieczyć się możliwe najlepiej ale i optymalnie finansowo przed włamaniem. Osobiście do rolet czuje niechęć. Te tanie są brzydkie a te piękne z zachowana kasetą drogie. Czy mam jeszcze trzecie wyjście? Np okiennice? Najbardziej obawiam się o okna od strony lasu i sąsiedniego nieużytku, ponieważ są niewidoczne z drogi i z posesji czujnego sąsiada.

Jeśli chodzi o włamanie to należy w jak najprostszy sposób wpuścić złodzieja do środka. Jeśli mu to utrudnisz to on i tak wejdzie - tylko rozwali wszystko co napotka po drodze. Zniszczy, wyłamie, stłucze, rozwali...
Im mniej zabezpieczeń tym mniej potem strat - bo złodziej, który wie po co idzie i tak wejdzie. Najważniejsze to mieć w domu jakiś sejf/skrytkę, najlepiej gdzieś w podłodze wmurowaną kasetę stalową, niewidoczną.

d7d
08-02-2019, 23:11
Ani rolety anie okna nie zabezpieczą przed włamaniem.
Podobnie ekipa ochrony mienia.
Przyjadą za późno, zwłaszcza w Smolcu pod lasem.
Rolety czy okna antywłamaniewe tylko opóźniają wejście do domu.
Pozostaje sejf (chociaż też nie gwarantuje bezpieczeństwa zgromadzonych cenności) i ubezpieczenie majątku.
Niestety.

kulibob
09-02-2019, 05:23
Spójrz na to tak czy zwykły wśór pójdzie do domu gdzie widzi alarm i tabliczkę ochrony czy do sąsiada gzie tego niema?

Zimnaszafa
09-02-2019, 10:55
Chyba zainwestuję w okna lepszej klasy. Może RC4. Skrytka w tym przypadku nie ma sensu, bo zwyczajnie nie mam czego w niej przechowywać :) będą musiały wystarczyć porządne okna i drzwi, alarm i dwa psy :) zależy mi żeby raczej do domu się nie dostali, nie będzie tam.niczego specjalnego ale zrobią demolkę i wyniosą tv...
A buduje się nie w Smolcu a pod Jelenią Góra

cezary.pl
09-02-2019, 14:42
Chyba zainwestuję w okna lepszej klasy. Może RC4. Skrytka w tym przypadku nie ma sensu, bo zwyczajnie nie mam czego w niej przechowywać :) będą musiały wystarczyć porządne okna i drzwi, alarm i dwa psy :) zależy mi żeby raczej do domu się nie dostali, nie będzie tam.niczego specjalnego ale zrobią demolkę i wyniosą tv...
A buduje się nie w Smolcu a pod Jelenią Góra

I szyby w P4. Mam takie i dodatkowo pakiety wklejone w ramy. Najważniejsze, aby się zabezpieczyć w "czas" na t/z "wejście smoka" a nie obudzić się w nocy z rzezimieszkiem nad głową.
Majątek domowy można ubezpieczyć. Alarm jest dobry, bo umożliwi zniżkę na ubezpieczenie.:)

Pan Kejk
09-02-2019, 15:01
Chyba zainwestuję w okna lepszej klasy. Może RC4. Skrytka w tym przypadku nie ma sensu, bo zwyczajnie nie mam czego w niej przechowywać :) będą musiały wystarczyć porządne okna i drzwi, alarm i dwa psy :) zależy mi żeby raczej do domu się nie dostali, nie będzie tam.niczego specjalnego ale zrobią demolkę i wyniosą tv...
A buduje się nie w Smolcu a pod Jelenią Góra

Kradnie się najczęściej biżuterię, gotówkę, klucze itp drobne rzeczy. Tak, żeby łatwo to włożyć do kieszeni i dać dyla. Żaden porządny złodziej nie taszczy TV do furgonetki, bo to wszystko przecież ktoś może zobaczyć. A i uciec ze sprzętem trudniej i spieniężyć bardziej ryzykowne, bo teraz na forach każdy wrzuca nr seryjne aparatów, laptopów itp..

kulibob
09-02-2019, 15:45
I szyby w P4. Mam takie i dodatkowo pakiety wklejone w ramy. Najważniejsze, aby się zabezpieczyć w "czas" na t/z "wejście smoka" a nie obudzić się w nocy z rzezimieszkiem nad głową.
Majątek domowy można ubezpieczyć. Alarm jest dobry, bo umożliwi zniżkę na ubezpieczenie.:)

Tylko zniżka jest groszowa a jak nie załączysz albo nawali to z odszkodowania dupa. Mam alarm i agencję ale nie zgłoszone u ubezpieczyciela.

kaska.nowak
13-05-2019, 14:07
Zawsze jestem za roletami ;) Zamontuj zewnętrzne i [URL:spam: plisy pruszków [/URL] i będzie idealnie. :yes:

Kaizen
13-05-2019, 14:39
Zawsze jestem za roletami ;) Zamontuj zewnętrzne i [:spam: plisy pruszków [/URL] i będzie idealnie. :yes:

Mają chociaż RC3? Czyli opierać się będą włamywaczowi uzbrojonemu w narzędzia ręczne AŻ 5 minut? Co w praktyce, jeżeli alarm zostanie wyzwolony na początku dłubania, pozwoli skrócić czas buszowania po domu z 15 do 10 minut przed przyjazdem patrolu firmy ochroniarskiej.

Wtedy jakąś poprawę bezpieczeństwa oferują - jako jeden z kilku elementów zabezpieczenia.

Ale jak grzebanie przy rolecie nie wzbudza alarmu (albo go brak), to niczego one nie zmieniają w zakresie bezpieczeństwa. Zwykłe to żadna przeszkoda. "Antywłamaniowe" to spowolnienie o 5 minut (oby - bo pewnie fachowcy maja szybsze sposoby).

finlandia
13-05-2019, 16:38
Z rozpędu powieliłeś spam? czy tylko żartujesz z tej nieudolnej reklamy ?:)