PDA

Zobacz pełną wersję : Bednarka w scianie nosnej



orxech
12-02-2019, 09:15
Witam. Mam mieszkanie w 200letniej kamienicy. Robilem otwor na czerpnie 200x100 dla kanalu 150x50 i w osi otworu natrwafilem na gruby plaskownik (bednarka) czy moge go wyciac ? a jesli nie to jak zrobic z prostokatnego kanalu ocynkowego ksztaltke na uskok 5 cm?

plaskownik nacialem do polowy. Jesli go nie wycinac to jak go wzmocnic ? dac pod spod profil zamkniety 5x5 x2mm szeroki na 10cm?

Di.
15-02-2019, 11:21
Mozesz dac obejscie mniej wiecej rownej grubosci co masz ten plaskownik, tez z takiego plaskownika, przykrecic solidnie srubami i najlepiej zabezpieczyc antykorozyjnie, bo teraz lepszy dostep wilgoci.

Stermaj
15-02-2019, 11:40
Ten płaskownik to tak zwana ankra. Poczytaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Kotew.
Nie wolno jej wycinać, bo to element konstrukcyjny budynku.

Lew2
16-02-2019, 09:13
Ja miałem problem, gdy trafiłem na druty konstrukcyjne wieńca zbrojeniowego. Wykonawcy czerpni zabezpieczyli je przeciw rdzy (dopóki były w betonie to nic im nie groziło), a następnie przeszli rurą wentylacyjną na kanał elastyczny flex, który spłaszczony przecisnęli pomiędzy drutami.

d7d
16-02-2019, 12:30
Robilem otwor na czerpnie 200x100 dla kanalu 150x50 i w osi otworu natrwafilem na gruby plaskownik (bednarka) czy moge go wyciac ? a jesli nie to jak zrobic z prostokatnego kanalu ocynkowego ksztaltke na uskok 5 cm?

plaskownik nacialem do polowy. Jesli go nie wycinac to jak go wzmocnic ? dac pod spod profil zamkniety 5x5 x2mm szeroki na 10cm?

Nie wolno wycinać tego płaskownika
Jeżeli jest to materiał spawalny to najłatwiej jest przyspawać odpowiednią bednarkę o podobnym polu przekroju.