PDA

Zobacz pełną wersję : Analiza etapów prac || Weryfikacja budżetu



xgavrys
12-02-2019, 13:02
Temat do zamknięcia

Pod
12-02-2019, 14:12
Po pierwsze popraw linki i ortografie bo bolą oczy.
Po drugie po co ci te grzejniki?
Po trzecie, nie wiemy co planujesz w tym domu i co ma być w tym budzecie? Otoczenie domu też? Co to znaczy stan surowy? Jest dach i gole mury? Masz wszystkie przyłącza? Kanalizacja miejska?
Stolarke zrob od razu docelową a nie jakaś prowizoryczną, niepotrzebne koszty i utrudnienia.

xgavrys
12-02-2019, 14:41
Po pierwsze popraw linki i ortografie bo bolą oczy.
Po drugie po co ci te grzejniki?
Po trzecie, nie wiemy co planujesz w tym domu i co ma być w tym budzecie? Otoczenie domu też? Co to znaczy stan surowy? Jest dach i gole mury? Masz wszystkie przyłącza? Kanalizacja miejska?
Stolarke zrob od razu docelową a nie jakaś prowizoryczną, niepotrzebne koszty i utrudnienia.


Grzejniki z powodu wyboru tego typu ogrzewania. Nie chcemy mieć w całym domu ogrzewania podłogowego. Mimo wszystko większa kontrolę nad ciepłem będę miał przy grzejnikach.

Jeżeli chodzi o planowanie to myślałem że plany budynku z wklejonego linka odpowiedzą na tego typu pytanie. Rozumiem, że mój błąd polegał na błędnie wklejonym załączniku.

W cenie od dewelopera mam wszystkie przyłącza - Woda, prąd i gaz. Jedyny koszt to podpięcie gazu przy drodze do domu około 2000 tysięcy płacą wszyscy na tym osiedlu. Kanaliza podmiejska.

Budżet zakładam na to co wewnątrz ewentualnie na elewacje.

Co do drzwi wejściowych i bramy to myślałem nad prowizorycznym z desek tak by przypadkiem nie uszkodzić drzwi za 4000.

asolt
12-02-2019, 16:03
Grzejniki z powodu wyboru tego typu ogrzewania. Nie chcemy mieć w całym domu ogrzewania podłogowego. Mimo wszystko większa kontrolę nad ciepłem będę miał przy grzejnikach.

.

Nie ma co darabiac ideologii o lepszej kontroli/regulacji grzejników niz podłogówki. I to i to da sie tak samo łatwo regulowac. Jezeli ktos chce miec grzejniki to bedzie je miał, zadne argumenty go nie przekonają do zmiany zdania.

xgavrys
12-02-2019, 16:25
Nie ma co darabiac ideologii o lepszej kontroli/regulacji grzejników niz podłogówki. I to i to da sie tak samo łatwo regulowac. Jezeli ktos chce miec grzejniki to bedzie je miał, zadne argumenty go nie przekonają do zmiany zdania.

Trafiłeś w punkt.
Z czystej ciekawości pod względem eksploatacji i rachunków za ogrzewanie to które rozwiązanie jest tańsze pod względem instalacji i kosztów ogrzewania?

asolt
12-02-2019, 16:41
Trafiłeś w punkt.
Z czystej ciekawości pod względem eksploatacji i rachunków za ogrzewanie to które rozwiązanie jest tańsze pod względem instalacji i kosztów ogrzewania?

Róznica w kosztach eksploatacji zalezna od zródla ciepła, troche wieksza przy PC, mniejsza przy kotle gazowym. Inwestycyjnie to zalezy jak wykonana, jezeli w konkursie kto zrobi taniej to grzejniki.
Co do trafienia w punkt. Jezeli klient mówi bo tak chcę, to nie mam na to zadnych argumentów.
Po prostu widzimisie nie jest poparte zadnymi logicznymi argumentami. Klient płaci, klient wymaga. Z grugiej strony budowa domu to wielki wydatek, nalezałoby fundusze na to przeznaczone spozytkowac efektywnie, zrobie bo tak chce z tą efektywnoscią nie ma wiele wspolnego. Nie mozna nikogo zmusic do tego aby miał lepiej, kto chce miec gorzej ten bedzie miał. Jest taka starorzymska zasada/paremia prawnicza "chcącemu nie dzieje sie krzywda".Tu co prawda nie mamy do czynienia z prawem, ale ta zasada sie tu sprawdza.

xgavrys
12-02-2019, 21:11
Nie ukrywam że odeszlismy od tematu.
Liczę na jakieś podpowiedzi

Pod
13-02-2019, 06:39
Budynek jest mały i 250k powinno starczyć jesli nie zaszalejesz z pomysłami na wykonczenie.
Zakladam ze to poddasze to tylko na jakis strych i nie zamierzasz robić go w standardzie użytkowym do mieszkania.
2000 za przyłącze gazu.... dobry żart. 2500 to sama ryczałtowa opłata dla gazowni. Potrzebujesz jeszcze projekt tego co na zewnątrz i tego co wewnątrz, oraz wykonać i odebrać instalacje wewnątrz domu oraz od sciany domu do skrzynki. Jak sie zmieścić w 6-7 tyś to bedzie ok... no chyba że deweloper już ci zrobił projekty a moze nawet instalacje w budynku.
Naprawde nie wiem po co ci te grzejniki... przecież to tylko miejsce zabiera ktorego masz mało i calkowicie psuje wygląd pomieszczen. Do tego ogranicza mozliwosci normalnego umeblowania, ale skoro koniecznie chcesz.