PDA

Zobacz pełną wersję : Etapy budowy || Analiza budżetu



xgavrys
14-02-2019, 09:49
Dzień dobry Mili Państwo

Mam do was ogromną prośbę. Potrzebuję pomocy w dwóch kwestiach.

1 . Chciałbym określić jak powinien wygladać każdy etap prac budowy domu parterowego z poddaszem użytkowym.
2. Przeanalizować budżet oraz ewentualnie określić jakiego rzędu mogę mieć rozjazdy

Kupuję od dewelopera dom w stanie surowym zadaszonym. Dach z dachówki falistej. Jest to bardzo zbliżony projekt do tego

https://m.projekty.muratordom.pl//pr...m=wątek#rzuty


Pytam o etapy prac tak aby określić z kim i na jakim etapie powinienem ustalać zakres wykonywanych prac.
Przepraszam, że w ogóle pytam ale jest to mój pierwszy dom i zależy mi na poznaniu waszej opini.

Odbieram dom w stanie surowym od dewelopera i co dalej? Które prace powienienem wykonywać w pierwszej kolejności?
Napiszę poniżej swoje przypuszczenia ale będę wdzięczny za ewentualne merytoryczne wyprowadzenie mnie z błędu.

1.Wstawiam prowizoryczne drzwi +okna i Okna połaciowe
2. Elektryk
3. Hydraulik wypuszcza instalację wodną +CO
4. Ocieplam dach
5. posadzki
6. tynki



Na wykończenie domu przeznaczyłem sobie 250 tysięcy.
Wstępnie otrzymałem już wyceny pewnych prac i materiałów. Prosiłbym was w miare możliwości o przeanalizowanie tego i podsumowanie reszty elementów budowy.

-Ocieplenie dachu pianką 9000zł
-Instalacja elektryczna+alarm+RTV/INT 12000
-Instalacja Wodna + CO (Robocizna 6300/Materiał 11300 w tym grzejniki,rury, dwa stelaże do WC, ) Brak pieca i zasobnika na wodę w wycenie. Jaki może być koszt takiego pieca gazowego z zasobnikiem około 100 litrów?
-stolarka okienna 22 tysiące (cena zawiera montaż)
-Brama z silnikiem 4300 (cena zawiera montaż)
-Drzwi wejściowe 4000(cena zawiera montaż)


Jakie będą ewentualne koszty związane z dalszymi pracami typu wylewki,tynki, podpidka , elewacja itd.

Najważniejsze pytanie czy wystarczy mi kasy? Jeżeli chodzi o wykończenie to raczej będziemy uderzali w średnią półkę jeśli chodzi o materiały itd.

Jeżeli chodzi o dodatkowe rzeczy jakie planujemy to ogrzewanie podłogowe w dwóch łazienkach i w wiatrołapie.
Na poddaszu użytkowym będą dwa pokoje + łazienka

redbox
15-02-2019, 08:10
1.Wstawiam prowizoryczne drzwi +okna i Okna połaciowe
2. Elektryk
3. Hydraulik wypuszcza instalację wodną +CO
4. Ocieplam dach
5. posadzki
6. tynki

Wstawiasz okna i drzwi, okna połaciowe juz powinny być, dziwne że nie były montowane z dachem.
Moim zdaniem powinienes zrobic :
Elektryka > Tynki > Instalacja CO > Wylewki > Ocieplanie dachu + zabudowa

Co do ogrzewnia, pomyśl o podłogówce skoro bedzie piec gazowy, szkoda go męczyć na kaloryfery. Pozatym liczysz koszty, a zwiekszysz je dając dwa systemy, kaloryfery i podłogówkę. W miaro dobry kocioł gazowy z zasobnikiem mozesz sie zmiescic w 6-8 tyś.

Co do wylewek, tynków i dalszych etapów. ZAdzwon zapytaj jaka cena za m2. Ceny w Polsce sie róznią. Tynki około 30 zł, Wylewki 30 zł, elewacja okłoo 60 za m2 z tynkiem.

jajmar
15-02-2019, 12:23
Kolejność prac zdecydowanie jak pisze redbox.

Tak na pierwszy rzut oka brakuje schodów lub ich wykończenia a - to znaczny koszt.
Parapetów i ocieplenia budynku wraz z elewacją.

Ja bym też szedł w podłogówkę po całości -łatwiej tym starować, niższy koszt kotłowni o mieszacz. (z 800-1000 zł)

xgavrys
15-02-2019, 12:55
Niestety kupuje od dewelopera stan surowy otwarty z dachem.
Dopiero po odbiorze mogę sobie wstawić okna dachowe.

Schody na poddasze mam już wymurowane. Zastanawiam się jaki będzie koszt wykończenia ich.

Co do ogrzewania to faktycznie zastanawiam się nad położeniem wszędzie podłogówki. Pytanie o ile wzrośnie mi koszt całej instalacji tak żeby wyłożyć ogrzewanie na dole i poddaszu. Co z garażem ? Jest w bryle. Tam raczej mało ekonomicznym wyjściem będzie podłogowa.

Jak w takim razie sterować temperatura w poszczególnych pokojach?
Czy w użytkowaniu tańsze nie będą grzejniki ?? W końcu chyba mniejszy obieg a co za tym idzie mniej wody do ogrzania.

jajmar
15-02-2019, 13:42
Schody na poddasze mam już wymurowane. Zastanawiam się jaki będzie koszt wykończenia ich.

Co do ogrzewania to faktycznie zastanawiam się nad położeniem wszędzie podłogówki. Pytanie o ile wzrośnie mi koszt całej instalacji tak żeby wyłożyć ogrzewanie na dole i poddaszu. Co z garażem ? Jest w bryle. Tam raczej mało ekonomicznym wyjściem będzie podłogowa.

Jak w takim razie sterować temperatura w poszczególnych pokojach?
Czy w użytkowaniu tańsze nie będą grzejniki ?? W końcu chyba mniejszy obieg a co za tym idzie mniej wody do ogrzania.

Schody to od kilku do kilkunastu tysięcy.

Dlaczego ma wzrosnąć koszt CO, odpadają Ci drogie i brzydkie grzejniki, dochodzi kilometr rurki ;)
Jak chcesz to są systemy do sterownia poszczególnymi pomieszczeniami, mam u siebie 100% podłogi + drabinki w łaziankach nie widzę potrzeby sterownia każdym pomieszczeniem osobno.

W garażu wrzuciłbym również pętle ale np co 30 cm - zawsze możesz na rozdzielaczu zakręcić.

Tańsze w użytkowaniu jest podłogowe szczególnie przy kotle kondensacyjnym. Podłogowe jest niskotemperaturowe , grzejniki muszą być mocniej grzane.
Ilość wody upraszczając nie ma znaczenia.