PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana listew podokiennych na już zamontowanych oknach?



giman
15-02-2019, 20:13
Wymiana listew podokiennych na już zamontowanych oknach - da się?
Czy nie zniszczą się listwy albo okna przy demontażu/montażu?
Między listwą a murem jest tak na oko 5-8mm.
Nie ma ocieplenia, parapetów, świeży montaż.

jareko
15-02-2019, 20:35
A po co ?
Bez przemontowania okna nie widzę możliwości

CityMatic
15-02-2019, 20:49
Listwa podokienna ma specjalne wczepy w futrynę, więc jej wyjęcie w już zamontowane okno spowoduje jej uszkodzenie.
Poprzez zniszczenie listwy(obecnie zamontowanej) - da się ją wyjąc ....ale włożyć nowej już się nie da bez wyjęcia okna lub wykucia ściany pod oknem.

giman
15-02-2019, 21:35
A po co ?
Bez przemontowania okna nie widzę możliwości
Zamontowali mi nie te listwy co trzeba - jakieś podstawowe, mało komór, bez pianki w środku, zamawiałem inne i na te inne mają wymienić.


Listwa podokienna ma specjalne wczepy w futrynę, więc jej wyjęcie w już zamontowane okno spowoduje jej uszkodzenie.
Poprzez zniszczenie listwy(obecnie zamontowanej) - da się ją wyjąc ....ale włożyć nowej już się nie da bez wyjęcia okna lub wykucia ściany pod oknem.

Firma twierdzi, że się da tylko ja nieufny i nie bardzo to sobie wyobrażający chciałem popytać tutaj dodatkowo.

giman
20-02-2019, 21:19
Bez przemontowania okna nie widzę możliwości


..ale włożyć nowej już się nie da bez wyjęcia okna lub wykucia ściany pod oknem.

Tak też mi ostatecznie stwierdzili albo wykuć/wyciąć kawałek ściany pod oknem wymienić listwę i zapiankować więcej. Albo przemontować okno wraz z wymianą listwy.
Czy takie przemontowanie niesie jakieś większe ryzyka?

CityMatic
20-02-2019, 21:46
Początkowo niewielkie, niewidoczne... potem może pękać ściana pod oknami.

giman
20-02-2019, 22:24
Ale to pękanie ściany to w scenariuszu "wykucia ściany pod oknem." jak rozumiem.

A jakie ryzyka w drugiej wersji "przemontowania/wyjęcia okna"?

CityMatic
20-02-2019, 22:51
Jeśli zrobią to fachowo to nic się nie stanie. Wyjęcie i ponowne zamontowanie okna to tylko koszty robocizny.

jareko
21-02-2019, 07:12
Tak naprawdę gra nie warta świeczki
Przypilnuj prawidłowego montażu parapetów zewnętrznych i wewnętrznych i tyle

giman
21-02-2019, 12:26
Tak naprawdę gra nie warta świeczki
Przypilnuj prawidłowego montażu parapetów zewnętrznych i wewnętrznych i tyle

Gra nie warta jest ze względu na koszty czy ze względu na jakieś inne ryzyka?
Dla mnie to będzie bezkosztowo.

jareko
21-02-2019, 13:36
Zawsze jest ryzyko uszkodzenia
Jeśli podparapetowka jest po bokach zapianowana przy montażu to masz szczelnie zamknięte powietrze tym samym czy jest tam pianą czy nie nie ma już realnie znaczenia
Ty decydujesz
Ja bym zostawil