PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo -pozwolenie



Belek91
17-02-2019, 15:33
Witam

Mam pytanie w temacie szamb i wymagań jeśli chodzi o teraźniejszość czyli rok 2019.
Mam pozwolenie na budowę szamba wydane w czasach kiedy było ono wymagane w każdym przypadku.(1999r)
Szambo nie zostało wybudowane, więc prawdopodobne pozwolenie się przedawniło.

W związku z tym mam pytania:

Czy do istniejącego budynku mogę dołączyć szambo atestowane 10m3 w miejscu dla mnie odpowiednim oczywiscie zgodnym z prawem budowlanym.(budynek na etapie budowy, nieodebrany)

Ile lat ważne jest pozwolenie na szambo?

CityMatic
17-02-2019, 16:30
Od 28.06.2015 r.możemy budować zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe (szamba) o pojemności do 10 m³ na zgłoszenie. Nie jest już wymagane, tak jak dotychczas, pozwolenie na budowę.

Do zgłoszenia będzie Ci potrzebny:
1) wniosek, w którym powinieneś określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia
2) oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
3) szkice lub rysunki – szkic usytuowania można sporządzić na kopii mapy ewidencyjnej lub zasadniczej; należy pamiętać, aby podpisać się pod każdym z rysunków;
4) w niektórych urzędach konieczne dołączenie zaświadczenia zarządcy sieci wodno – kanalizacyjnej o braku możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej.