PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana taryfyz G11 zwykłej na C11 budowlaną



xywameg
19-02-2019, 14:39
Mam zamiar zacząć budowę w tym roku i mam taki dylemat. Mam na swojej działce skrzynkę z prądem zasilającą domek holenderski z normalną taryfą G11 i czy ja mam obowiązek zgłoszenia budowy do dostawcy prądu i poddania się karze drogiego prądu C11 czy mogę budować bez tego zgłoszenia?

agb
19-02-2019, 15:33
Nic nie zgłaszaj. Tym bardziej, że taryfa "budowlana" to wymysł zakładów energetycznych. No chyba, że chcesz trochę pieniędzy wydać.

xywameg
19-02-2019, 15:37
Tak pytam, kumpel mnie nastraszył, że może być jakaś kara jak dojdą, a dojdą, bo co dwa miesiące przychodzi inkasent i czyta licznik.

edde
19-02-2019, 15:40
no to jak to jest proble, to co dopiero w tych przypadkach gdzie buduje się na prądzie "sąsiedzkim" a z życzliwym sąsiadem pod stołem się rozlicza za energię? to dopiero prokurator, krajowa administracja skarbowa, i bóg wie co jeszcze za nielegalną odsprzedaż energii elektrycznej....
buduj i nie zaprzątaj sobie tym głowy

agb
19-02-2019, 15:41
Niech kumpel da Ci podstawę stosowania C11 w takim wypadku. Tym bardziej, że jak rozumiem domek holenderski dalej sobie będzie stał?

xywameg
19-02-2019, 16:08
Domek będzie stał bo gdzieś mieszkać w czasie budowy muszę, a pytam bo zupełnie nie znam tematu i oczywiście nic zgłaszać nie mam zamiaru i tak przez ładne parę lat placiłem za tę taryfę mimo, że żadnej budowy nie było

Kaizen
19-02-2019, 19:14
Tak pytam, kumpel mnie nastraszył, że może być jakaś kara jak dojdą, a dojdą, bo co dwa miesiące przychodzi inkasent i czyta licznik.

Potrafi podać podstawę prawną obowiązku zgłaszania budowy?

martingg
19-02-2019, 22:11
U mnie kto się nie buduje ten ma taryfę pod domek rekreacyjny...

Lew2
19-02-2019, 22:24
Taryfa C11 jest dla przedsiębiorstw. Podawałeś Zakładowi Energetycznemu NIP swojej firmy w czasie zawierania umowy? Czy na Twojej działce działa jakaś fabryka?
Jeśli nie, to masz mieć taryfę G11. Poza tym mając prywatny domek (holenderski) na działce możesz legalnie przedłużaczem zasilać z niego elektronarzędzia używane na swojej działce.
Jedyną instytucją, której musisz zgłosić wykonywania prac budowlanych jest PINB.
Chyba, że w zawartej umowie G11 z Zakładem Energetycznym masz klauzulę np.
"w wypadku rozpoczęcia jakichkolwiek prac budowlanych na terenie nieruchomości odbiorca powiadomi o tym fakcie Zakład Energetyczny na tydzień przed rozpoczęciem prac".

dez
21-02-2019, 15:39
Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu ludzi kombinuje żeby mieć g11 w trakcie budowy. Ciesz się tym i "dobrych rad" nie słuchaj.

buczek
02-02-2022, 15:53
Domek będzie stał bo gdzieś mieszkać w czasie budowy muszę, a pytam bo zupełnie nie znam tematu i oczywiście nic zgłaszać nie mam zamiaru i tak przez ładne parę lat placiłem za tę taryfę mimo, że żadnej budowy nie było

A jak złatwiłed g11 pod holenderski domek?