PDA

Zobacz pełną wersję : białe i czarne ślady na blasze ocynkowanej? Czy wymiana ma uzasadnienie?



rhcp89
21-02-2019, 11:34
Witam,

Kupiłem nowy garaż blaszany. Po dwóch tygodniach zauważyłem białe i czarne ślady na wszystkich blachach ocynkowanych. Zgłosiłem te ślady jako reklamację do producenta garażu. Odpisał lakonicznie, że naprawi to. Chyba chce użyć jakiejś farby.

Czarne ślady wyglądają jak poniżej. Nie można ich zmyć ani ludwikiem ani benzyną ekstrakcyjną - to nie jest nalot. To jest jakby odbarwienie na blasze. Czy to jest korozja? Czy jest to coś co może zaszkodzić blachom?
427172


Białe ślady. To ma konsystencję proszku. Czy to jest rdza? czy naprawa przywróci właściwości tej blachy?
427169
427170

Te blachy powinny być chyba wymienione a nie naprawiane, czy tak? Czy jakiekolwiek naprawy mogą przywrócić właściwości tych blach? Poza tym blachy chyba teraz nie można jeszcze malować bo jeszcze nie jest matowa? Poza tym jeżeli już po dwóch tygodniach są takie problemy to blachy chyba są niedostatecznej jakości i choćby z tego powodu powinny być wymienione?