PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe ROTO, VELUX czy OKPOL Pomocy!!!!



wojtf23
21-02-2019, 22:13
Witam. Przyszedł czas na zakup okien dachowych. Niestety nie wiem co wybrać. Muszę zakupić 11 sztuk i przydały by się pewno markizy. Problem jest u mnie taki, że ścianka kolankowa ma dwa bloczki, wieniec, murłata i pójdzie 10 cm styropianu i wylewka tak że ścianka kolankowa na gotowo może mieć 75-80 cm.kąt dachu 45 stopni. W 99% chciałem kupić ROTO R79 PCV gdyż jest w 3/4 otwierane i ma klamkę u dołu a ja mam 186 cm a żona 163 cm. A nie chciałbym bić głową w uchylone okno. Potem zaproponowano mi velux glu 0061 z górnym otwieraniem (klamką). Miałem przedstawiciela z veluxa u siebie i jakoś przegadał mnie na swój produkt. W tym tygodniu byłem w Krakowie w salonie żeby zobaczyć i porównać na żywo roto i velux. Roto fajne, Velux jakoś ciężko się otwiera z tym górnym systemem otwieraniem. Nawet żona się musiała lekko zawiesić na rączce. Sprzedawca zaproponował nam jeszcze okna OKPOL pcv bardziej je zachwalając. Można powiedzieć że prawie najwyższy model igov n22. Współczynnik roto i velux 1,1 natomiast OKPOL 0,83. Kolejne plusy okpol to klamka na kluczyk (przeciw dzieciom) a mam 4 latki, 4 uszczelki, podwójna ciepła ramka między szybami.

Kolejna rzecz to markizy. Do veluxa są chyba najtańsze bo chodzą od 150 do 200 a jest jeszcze promocja że zwrócą 50 złotych za każdą markizę. W roto niestety z tego co widziałem dla rozmiaru okna 160 cm markiza kosztuje ponad 300 złotych. A Okpol cena markizy w granicach 250 złotych.

Co do cen na chwilę obecną wygrywa velux bo 20300 zł i jeszcze mogę trochę negocjować bo brałem u nich dachówkę. Roto 21445 a okpol 21124.

Proszę doradźcie. Żonie się podoba dolne otwieranie w OKPOL.

wojtf23
23-02-2019, 20:21
Widzę że nikt nie używa żadnego z tych okien. I nikt się nie wypowie.

olo75
25-02-2019, 21:07
Widzę że nikt nie używa żadnego z tych okien. I nikt się nie wypowie.

Z ciekawości zobaczyłem sobie warunki gwarancji okien OKPOL i ciekawi mnie ten punkt
"11.Niniejsza Gwarancja nie obejmuje:
f) zjawisk oraz wad powstałych na skutek gromadzenia i kondensacji pary wodnej (będących zjawiskiem fizycznym). Dotyczy wewnętrznej jak i zewnętrznej strony pakietu szybowego, stolarki, a także nawiewników i okuć, "

Co może się dziać z tymi oknami w związku z tym zapisem (jakie zjawiska fizyczne na wewnętrznej stronie pakietu szybowego i w których miejscach) a czego nie obowiązuje gwarancja?
Coś mi się wydaje że producent o czymś wie ale tego nie mówi głośno żeby nie zniechęcać klientów.

cuuube
25-02-2019, 23:15
A Fakro ? FYP prosky , rolety znalazłem do nich połowę tańsze od fabrycznych , były dwa rodzaje zaciemnijących wewnętrznych glośne i ciche, przesyłka przyszła z UK , ale wszystko szybko i sprawnie

wojtf23
26-02-2019, 01:09
Sam czytałem gwarancje OKPOL i przeczytawszy wszystkie punkty czego nie obejmuje gwarancja zaczęło mi się wydawać jakby na okna nie było w ogóle gwarancji gdyż każdy punkt jaki jest tam sformułowany producent może odrzucić gwarancje podpierając się jednym z punktów. Tylko czy aż tak patrze na to?? Dekarz nie mówił nic złego na okpol i nie miał żadnego problemu z wyżej wymienionymi producentami.

Nie wiem już sam co kupić. Większy współczynnik ale velux i tańsze markizy i być może bicie głową w otwarte okno czy taki sam współczynnik jak velux ale mieć otwieranie w 3/4, PCV i zapłacić porządnie za markizy czy tańszy okpol od roto i trochę tańsze markizy od roto i niższy współczynnik a i jakby chodziło o auto nie było by kłopotu :)

Emil_L
19-03-2019, 09:57
Od października 2018r mam okna Okpol model IGOV N22 jestem z nich bardzo zadowolony. Zrobiłem porównanie okien wszystkich producentów przez z ciebie wymienionych. Szukałem cielych okien trzyszybowych, chodziłem po hurtowniach, wydzwaniałem. Analiza przemawiała na korzyść wyboru okien OKPOL. Pozostali producenci w tej klasie energooszczędności byli dla mnie zbyt drodzy. Okpol ma okno pcv, w którym zastosował bardzo ciepły pakiet 3szybowy i do tego najgrubszy bo ma aż 48mm czyli tyle ile w pionówkach, plus dwie ramki i piana w całej ramie i skrzydle. Współczynnik Uw= 0,83. Za okno podobnej klasy trzeba zapłacić prawie 100% więcej u innych producentów. Jeśli cię stać to masz większy dylemat niż mój.

Przeanalizowałem też wszystkie karty gwarancyjne producentów okien dachowych wnioski są takie, że każdy wpisuje wykluczenia w tym każdy pisze o zjawiskach fizycznych czyli tzw kondensacji pary wodnej występującej na wewnątrz lub zewnątrz pakietów szybowych, etc. - zgłębiając wiedzę w tym zakresie przy okazji wyboru okien fasadowych daje się zauważyć podobne zapisy u tych producentów. Sądzę, że nie ma w tym nic niepokojącego wystarczy tylko zrozumieć co autor miał na myśli zresztą użytkując te okna nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości wręcz przeciwnie jestem mile zaskoczony.

Decyzja należy do Ciebie ale jeśli cię stać na zakup okien VELUX czy ROTO to zainwestuj w wybór okien o porównywalnych walorach technicznych w tym cieplnych.

Budując swój dom na każdym etapie starałem się podejmować decyzje związane z ich wpływem na kolejne lata użytkowania patrząc na komfort użytkowania i koszty eksploatacji. I tak w przypadku okien fasadowych, dachowych, ocieplenia ścian, ocieplenia poddasza, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej trzeba nieźle się nagimnastykować żeby dobrze wybrać kupić za rozsądną cenę i mieć poczucie, że ta inwestycja opłaca mi się na przyszłość. Wszytko zależy od budżetu jaki posiadasz na rynku jest tylu producentów, że trudno się w tym połapać oczywiście każdy zachwala swoje. Moja rada to zdrowy rozsądek pytaj i sam podejmuj finalne decyzje patrząc na kasę jaką wydajesz i walory techniczne za co płacisz. Dom budujesz na lata i przez lata będziesz płacił rachunki. Jest spora różnica pomiędzy oknami z Uw=1,1 czy Uw=0,83 sam zdecyduj co wybrać.

pozdrawiam Emil