PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie kranu



isoroku
24-02-2019, 10:54
Witam.
Sprawa wygląda tak, że ostatnio robiłem małe oględziny starego domu nieużywanego od paru lat. Dom do remontu, ale chciałem przywrócić podstawową funkcjonalność na najbliższy czas chociażby na umycie rąk. I pojawiła się taka kwestia:
Obok siebie są łazienka i kuchnia. Kran nad zlewem w łazience jest niesprawny. Na pewno bateria, jeden kurek odpadł, drugi ledwo co się kręci. W każdym razie, gdy po prostu się odkręci ten jako tako sprawny kurek to woda nie leci. Cała magia zaczyna się, gdy odkręci się wodę w kuchni. Wtedy zaczyna lecieć woda w łazience. I analogicznie jak się zakręci wodę w kuchni to zatrzymuje się też w łazience. Nie wydaje mi się, by to była tylko wina baterii skoro taka zależność występuje.
Wiem, że z pewnością brakuje tu jakichś podstawowych informacji, ale nie znam się na hydraulice, więc nie wiem co byście musieli wiedzieć. A może akurat takie objawy same w sobie już komuś jakieś pomysły podsuną. Jedyne co teraz mogę jeszcze dopowiedzieć, że zlew w łazience jest na przeciwległej ścianie niż ta za którą jest kuchnia.

Dziękuje z góry za jakąkolwiek pomoc.