PDA

Zobacz pełną wersję : Pokoje na poddaszu - Koszt materiału



freedom18
25-02-2019, 16:43
Witajcie.
Od jakiegoś czasu myślę nad remontem poddasza. Zamierzam ściągnąć aktualną blachę która jest na dachu i wymienić na nową. Oczywiście pod blachę dam od razu folię wiatroizolacyjną.
Aktualnie na poddaszu znajdują się pokoje z błazerii lecz za bardzo mi się to nie podoba jest to stare budownictwo. Przechodzi się z jednego pokoju do drugiego, niema korytarza jest dużo nie zagospodarowanego miejsca ( 4 małe strychy w rogach). i dodatkowo pod błazerią są ściany postawiane z pustaków które zajmują niepotrzebnie powierzchnię. (pokoje mają ponad 20 lat)
Mam zamiar rozwalić te wszystkie pokoje i zrobić wszystko od nowa z regipsów. ( została by tylko klatka schodowa i oczywiście kominy)

Kompletnie nie orientuję sie jaki byłby mnie więcej koszt postawienia takich pomieszczeń z regipsów.

Zdjęcie jednego z strychów.

http://wiadoma.pl/rys4.jpg

Zamierzam wykonywać prace taką techniką jak na zdjęciu poniżej. Chcę dać tam około 25 cm wełny (myślę że wystarczająco)

http://wiadoma.pl/rys3.jpg

Poniżej podaję rysunki przedstawiające jak to będzie wyglądać.

http://wiadoma.pl/rys1.jpg
http://wiadoma.pl/rys2.jpg

A wiec opiszę co potrzebuję.

Wełnę na ocieplenie tego poddasza, tak jak pisałem dam 25 cm. ( Myśle że na połowę ocieplenia odzyskam podczas rozbiórki wiec tylko potrzebuję na pół poddasza)
ścianki działowe.
wyrównać powierzchnię dając około 5-8 cm wylewki
oczywiście też jestem ciekaw ile mnie wyniesie podprowadzenie prądu ( nowe kable) ( po 3 gniastka w jednym pokoju.
Łazienkę myśle że zrobię za około 3 tyś ( aktualnie jest tam teraz łazienka wiec rury są tylko poprzerabiać.

chciałbym wiedzieć jaki będzie tego koszt - gotowa łazienka, pokoje zrobione i pomalowane z kontaktami, bez drzwi i podłogi.
mieszkam w małopolsce
Będę to robił wszystko sam.
Pewnie jest tu trochę specy którzy się tym zajmują na co dzień i wiedzą miej więcej ile to może kosztować.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Kurzatwarz
25-02-2019, 21:04
Nie wiem czy to doby pomysł "odzyskiwać wełnę" z rozbórki. Zobacz w jakim ona jest stanie. Warto też przeanalizować koszt pianki PUR, ostatnio robiliśmy cały dom i ta ukipa od pianki, przyjechała, zrobiła i po sprawie. Właściciel obliczał to ocieplenie samodzielnie wełną wyszłoby go taniej o 2000 zł, a było to ponad 160 m2. Pianka jest super sprawą.

Co do elektryki to musisz brać pod uwagę to co masz do tej pory w tym domu, bo nie wiem czy będziesz chciał robić oddzielną rozdzielnie czy przerabiać istniejącą dokładając bezpieczników? Jeżeli stare budownictwo to może to być problematyczne. Możesz też od licznika pociągnąć nowy przewód główny do rozdzielni nowejna górze. Z materiałem zmiescisz się w 2 tys zł jak sam będziesz robił.

Jeśli chodzi o zabudowę to nie wiem czy ktoś tak to policzy dobrze, więc policz metry i do hurtowni albo sklepu, jak jest tam jakiś kumaty fachowiec to ci metry wyliczy.

freedom18
25-02-2019, 23:01
Raczej ocieplę wełną wyjdzie taniej. Dzięki za odpowiedź.

A wiec.
Dajmy że łazienka około 3 tyś - niedroga płytki i podstawowe wyposażenie.
Wylewka - około 3 tyś - materiał i robocizna
Prądy. Właśnie niem wiem jak tam jest dokładnie ale z tego co mi się wydaje niema osobnych bezpieczników jest po prostu wszystko razem połączone z dołem. Albo złapie się kabla który będzie wychodził od dołu albo puszcze nowy od skrzynki co jest na dole ( nie będę robił drugiej skrzynki na górze. Ok to - 2 tyś.
Chyba masz racje z tą wełną kupie nową na całość a tą starą z rozbiórki dam za zabudowę przy dole dachu bo będzie szerzej.
Pomiędzy krokwy dam wełnę w płytach 15 cm a na wierzch w rolce 10cm.
z tego co widzę to wyjdzie mnie około 25zł na m2
25zł x około 130 m = 3.250zł

hm. jeszcze ścianki działowe.
Orientuje się ktoś jaka cena wychodzi za materiał przy ściance np. 5m x 2.3m ?

Jak na razie wychodzi 11.250zł bez ścianek i regipsów na dachu :) nie tak źle

freedom18
25-02-2019, 23:42
Ok myślę że niema sensu już dopytywać.

drzwi 4x - 2500zł
styropian pod wylewkę 800zł
folia czarna - 100zł

= 3400
11.250 + 3400 = 14.650 zł

Jeszcze ścianki działowe, podłogi ( płytki w korytarzu ) panele , wykładzina i pierdoły wyjdzie pewnie około 25000zł na gotowo. bez mebli

Jak zrobię postaram się to wszystko podliczyć i tutaj napisać jak nie zapomnę.

Jakby ktoś jeszcze miał coś do dodania albo jakieś obiekcje proszę pisać.

LucaO
26-02-2019, 06:31
Robiłem poddasze i z moich wyliczeń wyszło 40 k na gotowo ,ale....
Budownictwo stare i w każdym elemencie niespodzianka ,więc to przerobić tu dołożyć itd , koncepcje wizualne zmieniały się z postępem i tu też albo się dokładało albo ujmowało ,elektrykę robiłem sam ,tylko nowa skrzynkę i podłączenia robił elektryk
Mogę Ci doradzić zakup fajnych płyt na alledrogo z których nauczysz się wszystkiego od kanalizacji do elektryki jak zrobić ,i są to filmy więc w jedną noc ogarniesz

freedom18
26-02-2019, 14:06
Lucao, to mogę się mylić w obliczeniach i wyjdzie drożej ? Co do płyt to raczej sobie odpuszczę, pracowałem 3 lata jako hydraulik. Z wykończeniówką i elektryką nie mam doświadczenia ale już naoglądałem sie filmików i wiem wszystko co i jak. Zawsze można do nich wrócić :)

Kurzatwarz
03-03-2019, 22:09
:) No to do roboty. Po wszystkim podziel się doświadczeniami.