PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja p.wilgociowa z dysperbitu,na zewnątrz też wewnątrz?



pawelurb
07-05-2005, 15:40
chodzi mi o izolacje przeciwwilgociową ściany fundamentowej z bloczków, będe izolował Dysperbitem, mam malować tym całą ścianę, po wewnętrznej i zewnętrznej stronie, czy tylko zaizolować po stronie zewnętrznej?

remx
07-05-2005, 16:31
Ja robiłem tylko po stronie zewnętrznej. O rezultatach powiadomię za 10 lat.

Sp5es
07-05-2005, 20:56
Przy normalnie nasiąkliwym gruncie - wystarcza od zewnątrz.
Przed wodą należy się chronić od strony jej naporu - właśnie od zewnątrz.
Od środka tylko wtedy gdyby istbniałoby prawdopodobienstwo pojawienia się wody pod fundamentem , pod domem. np. wysoki poziom wód gruntowych, pokłady gliny itp. - takim wypadku to trzeba podejść do tematu dużo ostrożniej.

nurni
08-05-2005, 12:06
Jeśli masz wody gruntowe nisko to powinno wystarczyć.
Ja malowałem 3 razy z obu stron i jeszcze wczesniej rapówka z obu stron.
Ale miewam wodę nawet na 10 cm :o od rodzimego gruntu. Rodzimego bo działkę podnoszę o ok. 50 cm.

Pozdrawiam

remx
08-05-2005, 12:58
Ja mam na działce sucho. Tak jak napisałem robiłem tylko z zewnątrz.
Nie robiłem rapowania. Za to jak murowali bloczki, pilnowałem aby spoiny od zewnątrz były zlicowane z powierzchnią bloczków. Przed malowaniem dysperbitem poprawili różne małe szczeliny w zaprawie.
Lepiej wykonać raz a dobrze - tj bez rapowania.

remx
08-05-2005, 12:59
Ekipa miała zapowiedziane, że jak będzie coś nie tak z wypełnieniem spoin to będą musieli rapować

Scarab
08-05-2005, 13:07
ja zrobilem wewnatrz i na zewnatrz. nigdy nic nie wiadomo, a takie dodatkowe zabezpieczenie kosztuje b. malo.

inż. Mamoń
08-05-2005, 14:07
Mam od zewnątrz i od wewnątrz, ale rapówki nie robiłem. Ostatnie malowanie wewnątrz fundamentów robiłem dla pewności sam. Jeszcze jedno: dysperbit chroni ściany przed zawilgoceniem wodą opadową wnikającą w grunt (ochrona przeciwwilgociowa), natomiast raczej nie chroni przed naporem wysokiej wody gruntowej. W takim razie robi się izolacje przeciwwodne.