PDA

Zobacz pełną wersję : Przerobienie projektu (willa diamentowa): jak do tego podejść



AntonioB
04-03-2019, 10:02
Dzień dobry,
znalazłem projekt domu, który się podoba najbardziej: https://www.extradom.pl/projekt-domu-willa-diamentowa-WAH1868

Co się podoba:
1. Design
2. Prosta bryła, klasyczny wygląd
3. Piętro jest pełnowymiarowe, nie poddasze z ciętym dachem

Co się nie podoba:
1. Garaż wbudowany w bryłę domu. Nie podoba mi się taka idea ogólnie z wielu powodów...spaliny, chemia, bezpieczeństwo, wykorzystanie kubatury, i td
2. Mały metraż. Potrzebuję ok 180, nie 134

Jak podejść do adaptacji takiego projektu? Przypuszczam, że dobry architekt jest w stanie zmodyfikować projekt tak by powiększyć dom, trochę zmienić układ pokoi i zamiast garażu wymyślić coś innego.

Jak podchodzicie do podobnych zmian? Czy lepiej jest pracować z architektem od zera, czy się wzorować na takim projekcie i dopracować zmiany tak, by pasowały?
Czy znacie architektów, którzy się dobrze znają na tym by bardzo dobrze przemyśleć wykorzystanie przestrzeni, są kreatywni, ale też super się znają na efektywnej wentylacji i ociepleniu, użytych materiałach i t.d?

AntonioB
04-03-2019, 10:20
Dodam, że projekt w pewnym sensie podobny do tego: https://www.bizjournals.com/dallas/resources/real-estate/home-of-the-day/gallery/8571/143051?r=https%3A%2F%2Fwww.bizjournals.com%2Fdalla s%2Fresources%2Freal-estate%2Fhome-of-the-day%2Fbriggs-freeman-sothebys-international-realty%2F2015%2F01%2Fhome-of-the-day-classic-french-provincial-in-university-8571.html

Ale widać, że inna jakość materiałów. Nie wiem co jest użyte jako zewnętrzna izolacja, jakiś kamień?

Elfir
04-03-2019, 18:42
Nie robisz adaptacji, tylko zlecasz indywidualny, nawiązujący do tych elementów, które ci się podobają.

Krzysztoof
17-09-2019, 11:23
Willa Diamentowa to najładniejszy projekt jaki widziałem (a trochę ich przejrzałem). W następnym roku rozpoczynam budowę. Dajcie znać czy ktoś z was też się zdecydował na ten projekt.

Projekt Diamentowa
14-04-2020, 12:15
Witam,
Czy juz ktos rozpoczal budowe domu z tego projektu?
Jestem na etapie adaptacji i jestem ciekawa zmian, jakie poczyniliscie w projekcie:)

E-Rzecznik Śnieżka
08-05-2020, 13:22
Ten projekt jest chyba bardzo modny, bo to kolejny wątek, w którym ktoś go prezentuje. To oznacza, że w krótkim czasie w wielu miejscowościach będą stały takie domy. Lepiej, jeśli możliwości finansowe na to pozwalają, zrobić projekt na zamówienie. Będzie niepowtarzalny i na miarę potrzeb właścicieli.

Rafalmarko
10-08-2022, 08:52
Willa Diamentowa to najładniejszy projekt jaki widziałem (a trochę ich przejrzałem). W następnym roku rozpoczynam budowę. Dajcie znać czy ktoś z was też się zdecydował na ten projekt.

Hey witam, Własinie planujemy zacząć budowę tego projektu wyglonda super na projekcie proszę o podpowiedź na co trzeba uważać co jest do zmian ewentualnie bardzo byłbym wdzięczny o jakieś foty z budowy i już jak jest skończone

Elfir
11-08-2022, 12:23
Hey witam, Własinie planujemy zacząć budowę tego projektu wyglonda super na projekcie proszę o podpowiedź na co trzeba uważać co jest do zmian ewentualnie bardzo byłbym wdzięczny o jakieś foty z budowy i już jak jest skończone

garaż jest ciasny - nie otworzysz swobodnie drzwi samochodu.
Jedna łazienka na 4 sypialnie to kiepsko. Brak pralni.