PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja na działkę ROD



Absta
04-03-2019, 18:03
Dzień Dobry,
Kupiłem działkę ROD bez możliwości przyłącza prądu, która jest umiejscowiona pod samym lasem - do południa mam słońce a potem już cień .
Planuje kupić jakiś zestaw solarny i nie wiem jak się za to zabrać bo kompletnie jestem zielony
Chciałbym tam mieć tv ( około 80w) światło (50w) i jakieś ładowarki na max 50w a dodatkowo czasem chciałbym włączyć jakaś szlifierkę lub myjkę ciśnieniowa na chwilkę.
Bardzo proszę o pomoc co potrzebuje z jakimś opisem do czego to coś służy bo nie wiem jak mam się za to zabrać.

marcinbbb
04-03-2019, 19:18
Tani agregat prądotwórczy za około 500 PLN, za tyle nawet akumulatorów do fotowoltaiki nie kupisz.

gogush
04-03-2019, 20:04
Tani agregat prądotwórczy za około 500 PLN, za tyle nawet akumulatorów do fotowoltaiki nie kupisz.

To najtansze rozwiazanie , ale moze zależec od regulaminu ROD moze sie okazac ze agregat jest za głośny - wiec trzeba by go wyciszać .
Nalezy sprawdzić czy nie ma ograniczeń w regulaminie - w ciągu dnia pewnie nie będzie problemu ale włączenie agregatu o 23:00 może byc dokuczliwe (to są zwykle małe działeczki)

marcinbbb
04-03-2019, 20:57
Doskonale wiesz że PV będzie drogo i tanio. Ale agregat prądotwórczy nawet inwerterowy spełni te normy zawsze i da prąd ZAWSZE a nie będzie zależny od AKU.

Bertha
04-03-2019, 21:07
Agregat za 500+ na wyjściu nie da sinusa 231V i telewizorek może "krzywić" obraz. O ile obraz będzie. Ooops, miało być 500zeta.

Absta
05-03-2019, 07:11
Agregat to opcja z ciągłą obsługą, mi zależy na czymś bezobsługowym.

Bertha
05-03-2019, 10:19
Panel załóż na dachu pojazdu którym przyjedziesz na ROD, odjeżdżajac TY zabierzesz panel ze sobą. Jesli panel zostawisz na działce, to wyparuje :bash: i faktycznie będzie bezobsługowy.
Realia ROD, nie mylić z wakacjami na Rodos.

MarcinMops
28-04-2019, 16:52
Fotowoltanika z akumulatorami wyjdzie drogo, możesz jak wjeżdżasz na działkę autem to przetwornica plus dodatkowy duży aku, możesz do tego zestawu kupić zabezpieczenie do akumulatora przed rozładowaniem. Jeżeli koniecznie chcesz PV to poszukaj zestawów PV np https://tooles.pl/tooles-zestaw-solarny-150w-65ah-panel,-przetwornica,-akumulator-o_l_1215.html Zastanów się też co chcesz podłączać bo myjka to pewnie ma 1500W [nie mówiąc ile potrzebuje do uruchomienia]
Ekonomicznie budowa instancji aby raz na miesiąc odpalić myjkę jest bez sensu taniej wyjdzie jeździć na myjnie lub mieć myjkę spalinową.