PDA

Zobacz pełną wersję : Zapach kanalizacji w łazience - pojawia się i znika



kwasik
05-03-2019, 10:12
Czesc,
Od jakiegoś czasu borykam się ze smrodem kanalizacji w łazience w bloku wielorodzinnym na 2 piętrze. Co najdziwniejsze jest jednak, że nie śmierdzi stale. Nieraz smród się pojawia, żeby zniknąć po kilku dniach na kolejne kilka dni. Nie mam pomysłu jaka może być przyczyna.

Urządzenia w łazience:
- umywalka - syfon sprawdzony i jest w porządku
- sedes z bocznym odejściem rury - sprawdzony
- prysznic z syfonem - sprawdzony
- odejście pralki zasyfonowane - sprawdzone, rura syfonu owinięta taśmą izolacyjną, żeby było ciaśniej w ścianie

Nieraz mam wrażenie, jakby po kąpieli trochę bardziej cuchniało, nieraz czuję to prosto z sedesu, ale pewny nie jestem, nie mogę zlokalizować niczego na stałe.

Czy macie jakiś pomysł jaka może być przyczyna lub jak ją namierzyć? Dzięki!

Slyder
05-03-2019, 10:25
sprawdź czy np. jak pralka wypompowuje wodę lub z wanny wylewasz to syfon któryś nie "bulgocze" bo może podciśnienie wyciąga wodę z syfonu. Inny pomysł to komin wentylacyjny może być za blisko odpowietrzenia kanalizacji i może robić ci cofke wentylacja wciągając zapachy

kwasik
05-03-2019, 10:40
Dzięki.

1. Sprawdzę bulgotanie przy wypompowywaniu pralki - ale jeżeli tak się dzieje to jest jakiś sposób, żeby sobie w miarę łatwo z tym poradzić?
2. Tutaj podobne pytanie - sam to dam radę zlokalizować czy to już kwestia modernizacji budynku?

Slyder
05-03-2019, 14:57
1. odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego musiałbyś sprawdzić
2. możesz świeczkę podstawić i sprawdzić czy się powietrze nie cofa no i na węch czy stamtąd śmierdzi

Niestety musisz trochę obwąchać wszystko

kwasik
22-03-2019, 12:08
Czesc,
Konserwator z bloku zlokalizował potencjalną przyczynę problemu - odejście WC. Konserwator widzi dwie możliwości: sama biała rura wc jest za płytko w rurze kanalizacji i na łączeniu przedostają się zapachy. Druga opcja to, że zapachy docierają z przestrzeni wokół rury wc, zaraz przy dociętych kaflach.
Poniżej wstawiam zdjęcia. Nie było mnie przy kontroli dlatego potem zacząłem się zastanawiać.
Nie za bardzo widzę to, żeby spoza całego systemu kanalizacji był smród - przecież biała rura wchodzi ładnie w rurę kanalizacji. Powietrze sobie śmiga przy kaflach to fakt.
Z drugiej strony biała rura powinna mieć taki uszczelniający kołnierz, który izoluje to wejście w ścianę.

Będę wdzięczny za poradę. Dzięki.

https://drive.google.com/drive/folders/1rHMvypDvJXXOod8Conh66HqffLj1xCje?usp=sharing

kwasik
02-04-2019, 07:44
Nie, nic nie stosowałem. U mnie się to nie sprawdzi, zapach pojawia się i znika, także wiem, że to jakaś nieszczelność od strony kanalizacji.

Haxxa
06-04-2019, 12:52
Może mi pomożecie. Akurat u mnie inny problem niż brzydki zapach bardziej techniczny tzn. budynek jest w ssz niestety zgapiłem się i nie sprawdziłem budowlańców przy układaniu dachówki, brakuje mi jednego kominka wentylacyjnego. Otóż górna łazienka ma swoje odpowietrzenie po swojej części dachu(dwuspadowy) natomiast na partererze gdzie łazienka znajduje się przeciwstawne z górą :) nie mam odpowietrzenia no i jest problem, bo z tego co się orientowalem 2 różne odpływy muszą mieć każdy swoje odpowietrzenie pionu. Jak to zrobić, jak ugryźć - jakiś napowietrzacz, myśleć jak zmienić dachówkę na taką z kominkiem?

grv
08-04-2019, 10:41
Najlepiej, gdy są obydwa piony odpowietrzone, ale 1 też wystarczy (i tak trafiają oba do jednego kolektora).
Do drugiego pionu zamontuj tylko napowietrzacz.

Haxxa
09-04-2019, 12:28
W projekcie mam szambo dwu komorowe bezodpływowe, i toaleta bez odpowietrzenia jest najbliżej. No ale jeżeli faktycznie napowietrzacz wystarczy to wypuszcze rurę jak najbliżej dachu i zamontuje go. Jest jakaś firma którą polecacie?

Leonidas22
11-04-2019, 09:55
Witam
Mam podobny problem z brzydkim zapachem w łazience tylko u mnie brzydki zapach zazwyczaj pojawia sie gdy okna sa zamkniete . Sprawdzalem świeczką ciąg przy zamknietych oknach jest duzo mniejszy ale to chyba normalne . Podczas kąpieli gdy okna sa zamkniete woda bardzo mocno skrapla sie na plytkach , widoczne sa zacieki przy otwartym oknie problem jest mniejszy nie wiem czy to ma cos wspolnego z pojawiajacym sie brzydkim zapachem .
Problem jest w bloku mieszkalnym
Prosze o pomoc
Z góry bardzo dziękuje

Adek88
22-08-2022, 10:57
Witam
Mam podobny problem z brzydkim zapachem w łazience tylko u mnie brzydki zapach zazwyczaj pojawia sie gdy okna sa zamkniete . Sprawdzalem świeczką ciąg przy zamknietych oknach jest duzo mniejszy ale to chyba normalne . Podczas kąpieli gdy okna sa zamkniete woda bardzo mocno skrapla sie na plytkach , widoczne sa zacieki przy otwartym oknie problem jest mniejszy nie wiem czy to ma cos wspolnego z pojawiajacym sie brzydkim zapachem .
Problem jest w bloku mieszkalnym
Prosze o pomoc
Z góry bardzo dziękuje
Przepraszam, że temat jest stary. Ale czy udało się rozwiązać problem? Pytam mam taki sam problem:(
Był bym wdzięczny za odpowiedź.

Bartosz1987
06-08-2023, 22:20
Kwasik, czy udali ci sie rozemwiazac problem? Tez nie moge zlokalizowac zrodla zapachu.