PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wewnętrzne 80 bezprzylgowe



bruder963
05-03-2019, 20:07
Witam,

szukam drzwi bezprzylgowych. Problem polega na tym, że nie chciałbym powiększać otworów drzwiowych. Otwory mają około 90,5 cm szerokości i 206 cm wysokości (podłoga jest już położona).

Czy znacie jakieś firmy, które oferują takie drzwi? Zazwyczaj ościeżnica do drzwi bezprzylgowych wymaga szerszego otworu: min. 92 cm. Będę wdzięczny za każdą propozycję.

W katalogu firmy Asilo podają tylko jeden wymiar - bez wyszczególnienia ościeżnicy bezprzylgowej. Na końcu katalogu podają 2 typy zawiasów - widoczne i ukryte. Czy te ukryte są równoznaczne z drzwiami bezprzylgowymi czy może są to zwykłe drzwi ale z ukrytym zawiasem? Niestety dużo złego naczytałem się o drzwiach tej firmy więc z chęcią poznam inne propozycje.

Pozdrawiam i dziękuję.

Busters
05-03-2019, 23:47
Mam Asilo i polecam, mozesz miec drzwi bezprzylgowe z widocznymi i ukrytami zawiadami. Ja mam z widocznymi. Nie wiem co zlego sie naczytales bo moim zdaniem te drzwi sa swietne

Adam1982
06-03-2019, 08:36
Z bezprzylgowych polecam Polskone seria Sempre, są super, na wysokość z tego co pamiętam otwór miałem 208cm

jak_to_mozliwe
06-03-2019, 10:18
Porta ma drzwi, które wejdą w te otwory. DRE wymaga równo 91cm i nie ma możliwości ich wcisnąć w mniejszy otwór - takie info mamy od sprzedawcy.

finlandia
07-03-2019, 10:12
DRE jest faktycznie szersze(i wyższe, nie mieści się w 206cm), bo sama ościeżnica ma 87cm+zawias ok 3cm. Można się pokusić i samo podkucie miejsc na zawias.
W 90 cm problemu zmieści się Porta. Asilo także, bo u nich 88cm obejmuje wymiar włącznie z zawiasem a raczej grubą ościeżnicą w której ukryty jest zawias.
Asilo ma tylko drzwi bezprzylgowe w tym opcję widocznych zawiasów. Także nie wiem co złego można o nich mówić? Miewam reklamacje jak we wszystkich drzwiach (ktoś kto mówi że ich nie ma zwyczajnie kłamie albo jest za krótko na rynku) i wiem, że serwis u nich działa. Ogólnie - nie mam zastrzeżeń do ASILO - są warte swojej ceny.

mazwoj
11-03-2019, 16:02
Asilo jak dla mnie też są OK. Reklamacje jak u wszystkich. Potrafią wyjść z twarzą z takich problemów.

wg39070
11-03-2019, 18:48
Witam,

szukam drzwi bezprzylgowych. Problem polega na tym, że nie chciałbym powiększać otworów drzwiowych. Otwory mają około 90,5 cm szerokości i 206 cm wysokości (podłoga jest już położona).

Czy znacie jakieś firmy, które oferują takie drzwi? Zazwyczaj ościeżnica do drzwi bezprzylgowych wymaga szerszego otworu: min. 92 cm. Będę wdzięczny za każdą propozycję.

W katalogu firmy Asilo podają tylko jeden wymiar - bez wyszczególnienia ościeżnicy bezprzylgowej. Na końcu katalogu podają 2 typy zawiasów - widoczne i ukryte. Czy te ukryte są równoznaczne z drzwiami bezprzylgowymi czy może są to zwykłe drzwi ale z ukrytym zawiasem? Niestety dużo złego naczytałem się o drzwiach tej firmy więc z chęcią poznam inne propozycje.

Pozdrawiam i dziękuję.

W takich otworach mam 9 sztuk bezprzylgowych drzwi Porta. Polecam.

Wędrowniczek
29-03-2019, 08:12
Porta ma drzwi, które wejdą w te otwory. DRE wymaga równo 91cm i nie ma możliwości ich wcisnąć w mniejszy otwór - takie info mamy od sprzedawcy.

A tutaj małe zaskoczenie, bo u mnie według pomiarów szerokość otworu na drzwi miała 89,9 oraz 90 cm i nie było problemu z drzwiami DRE - model Reva 1 bezprzylgowe zamontowane i nie było potrzeby poszerzania otworu.

theme
08-04-2019, 08:09
Otwory podawane są z luzem montażowym. Czasem zmniejszenie luzu o 5-10mm nie szkodzi na jakości montażu - czytaj ilości pianki pomiędzy murem a ościeżnicą.

mazwoj
09-04-2019, 16:21
Sama ościeżnica prosta w DRE do 80ek ma 890mm, a z luzem montażowym ma 912mm więc wejdzie. Jak otwór jest nierówny to i pianki się jeszcze tam trochę upchnie ;). Choć dla mnie to trochę mało na aplikację piany.
Patrząc na takie upychanie na ciasno ościeżnicy to wejdzie więcej drzwi na stałej ościeżnicy. 80ki w Erkado mają 892mm, w Invado 888mm, w Vosterze też 888mm.