PDA

Zobacz pełną wersję : betonowy element w podłodze łazienki



prezes8107
06-03-2019, 11:34
Dzień dobry.

Nabyłem w grudniu dom z lat 70 i własnymi siłami popołudniami po pracy go remontuję dla rodzinki. Ponieważ okazało się że pod posadzką w łazienkach jako ocieplenie jest piach, ziemia, kamyki i hasza zabrałem się w ubiegłą sobotę za skucie płytek a następnie posadzki.
Moim oczom ukazał się taki widok. Co to jest to betonowe na zdjęciu?

Potrzebuję z prawej strony wstawić pralkę i zrobić podejćcia wod-kan do niej a przez ten element mam to utrudnione. Chcę tez wykonać podłogówkę.

jajmar
06-03-2019, 12:31
Coś więcej o budynku? To wygląda na jakąś ścianę fundamentową, może ktoś coś przebudował zmienił w trakcie realizacji. Nie wiem czy ten beton dochodzi do cegły ?
Jak dom na jkiś szkodach to może być jakiś ściąg fundamentowy............

prezes8107
06-03-2019, 13:42
Dziękuję za odzew.

Dochodzi z tyłu do cegły ale w nią nie "wchodzi" natomiast z przodu mija łazienkę i wchodzi na korytarz pod parkiet.

dodam ze część łazienki gdzie jest oparta łopata niejako "wisi w powietrzu" bo po prawej stronie za ścianą są schody w dół, spoczynek i jeszcze 4 stopnie na dolną kondygnację. Czyli reasumując prawa część podłogi łazienki jest sufitem nad klatka schodową.

Czy tam będzie zbrojenie?

dziś będę kończył wybieranie "ocieplenia" to się lepiej temu przyjrzę

prezes8107
07-03-2019, 06:03
załączam nowe zdjęcia problemu. Jednak ten element wchodzi trochę w ścianę budynku. A patrząc z dołu biegnie nad łazienką dolną tak jak zaznaczyłem.
Doradźcie Panowie fachowcy co z tym zrobić? Jakby musiał zostać to trudno, ale pasowałby mi przynajmniej lekko go naciąć by zrobić spadek dla odpływu pralki fi 50 i dla dwóch rurek podłogówki.

jajmar
07-03-2019, 08:54
Zaraz , zaraz to jest nie parter a +1 ?
To wygląda na nadciąg ukryty w podłodze, jeżeli to jest to co myślę to nie wytniesz tego.
Do przeprowadzenia 2-3 rurek to bym nawiercił otwory ale tak z 5-6 cm poniżej góry, zakładam 2-3cm otuliny i potem w dół .

prezes8107
07-03-2019, 12:09
Tego się obawiałem ze nie mogę tego ruszyć. Tak to jest łazienka na piętrze.

Ja planowałem zrobić to w ten sposób, że: dać styro 5 albo 7 cm , na to polia do podłogówki i rurki. Po tym etapie będę mniej więcej zlicowany wysokościowo z tym elemenentem. Ale żeby rurkami przejść z lewej strony gdzie są rury na prawą stronę to myślałem o zrobieniu jakby korytek w kształcie literki U by włożyć w to rurki. Max ze 2 cm wyżłobić w tym czymś. Wówczas będe miał jeszcze ze 4 cm na wylewkę anhydrytową, plus klej ipłytki i będe na równi z posadzką korytarza.
Także przewiercenie się 5,6 cm, czyli w połowie tego elementu, sprawi że ciężko będzie się ze styro zmieścić.
Dobrze myslę.

grv
07-03-2019, 12:48
Wpuść pexa w ścianę na przejściu :)

prezes8107
08-03-2019, 05:43
Wpuść pexa w ścianę na przejściu :)

Faktycznie, o tym nie pomyślałem. Tylko, że tamtędy muszę jeszcze zmieścić podejście zimnej wody w otulinie do pralki. Może być ciasno:)
A gdyby był problem z utrzymanie spadku 2-3% dla odpływu pralki (bo pion mam na lewej ścianie patrząc od wejścia) a pralka docelowo ma stać po prawej, to można delikatnie ten element na krawędzi zeszlifować? czy jest bezwzględny zakaz jego naruszania? (patrząc na niego on i tak ma krawędzie postrzępione)

Stermaj
08-03-2019, 12:19
No a ściana, tam gdzie stoi żółte wiaderko, nie wchodzi w grę, aby przeprowadzić podłogówkę. Można chyba wyjść trochę ponad posadzkę, ale w ścianie.

prezes8107
08-03-2019, 13:26
[QUOTE=Stermaj; Można chyba wyjść trochę ponad posadzkę, ale w ścianie.[/QUOTE]

ponad posadzkę masz na myśli ponad ten element czy ponad wylewkę.chyba ponad ten element

no jakoś nie myślałem o ścianach by tam dawać ciepłą rurkę z podłogówki. Bo raz by się zaczął temat do dyskusji odnoście grzania ścian itp. Jakoś tak sobie zakodowałem ze podłogówka to podłogą i nie ma wyjątków.
Będę kombinował.
Dzięki za wszelkie rady i sugestie. Na pewno się jeszcze będę Was radził bo jest co robić przy takim domu
pozdrawiam

Stermaj
11-03-2019, 08:28
ponad posadzkę masz na myśli ponad ten element czy ponad wylewkę.chyba ponad ten element

no jakoś nie myślałem o ścianach by tam dawać ciepłą rurkę z podłogówki. Bo raz by się zaczął temat do dyskusji odnoście grzania ścian itp. Jakoś tak sobie zakodowałem ze podłogówka to podłogą i nie ma wyjątków.
Będę kombinował.
Dzięki za wszelkie rady i sugestie. Na pewno się jeszcze będę Was radził bo jest co robić przy takim domu
pozdrawiam

Wejść w ścianę nawet ponad wylewkę, nie bój się grzać ściany. Z resztą w ścianie możesz dać w otulinie.

prezes8107
28-03-2019, 06:17
Witam ponownie.
Nie chce zakładać nowego tematu na jedno pytanie, ani podpinać się pod czyjś temat więc ciągnę tu.
Otóż skończono mi robić instalację wodna. Na pex al pex firmy Wavin złaczki zaciskane Tigris M1.

Jak widac w postach wyżej mam ten nieszczęsny element konstrukcyjny, który przeszkadza w podciągnięciu przyłączy do pralki, która ma stanąć po drugiej jego stronie. Póki co panowie zostawili mi podejscie wodne w taki oto sposób. Pytanie. zostawić tak czy kuć próg i to schować? wylewki nad rurką wychodzi 3 cm. starczy?