PDA

Zobacz pełną wersję : szuflada pomędzy piekarnikiem a płytą indukcyjną



siostra0202
07-03-2019, 08:33
czy da się zrobić? przy założeniu, że blaty na wysokości 90cm, piekarnik i płyta standardowe to jeśli się da pomiędzy wcisnąć szufladę (na sztućce) to jaka byłaby mniej więcej jej wysokość? ma to sens?

markopollo
07-03-2019, 12:46
Witam
Co masz na myśli mówiąc standardowy piekarnik oraz płyta? Znaczy elektryczna? może indukcja?
Zazwyczaj pod piekarnikiem jest montowana zaślepka lub szuflada z frontem wysokości 110 -115 mm (oczywiscie wymiar wewnetrzny jest mniejszy).
Jeśli piekarnik zostanie zamontowany jako pierwszy w korpusie nad piekarnikiem pozostanie przestrzeń która można wykorzystać na szufladę. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju płyty i piekarnika. Wada takiego rozwiązania jest obniżenie wysokości piekarnika (cięższy dostep-schylamy się jeszcze niżej niż przy standardowym rozwiązaniu).
pozdrawiam

ariater
07-03-2019, 14:32
Witam,

Tez mialam taki pomysl, ale mi go wyperswadowano, albowiem:

szuflada bedzie w miejscu troche cieplejszym, niz reszta szafek, podobniez moze sie troche zwichrowac - wypaczyc, prowadnice utracic rownoleglosc itd.;

sztucce, jak to sztucce, czasami ktorys sie przesunie, moze o cos zaczepic albo sie zaklinowac - niebezpieczenstwo dla plyty.

Nie wiem, ile jest w tym racji, ale szuflade zrobilam z boku plyty, i - "pani jest zadowolona".

Pozdrawiam

siostra0202
09-03-2019, 07:29
dziękuję bardzo za odpowiedzi :) wymyśliłam inne rozwiązanie - zrobię szufladę na dole pod piekarnikiem i będę tam trzymać dodatkowy rozkładany blat roboczy :) taki mini stolik turystyczny niezintegrowany z resztą kuchni bo to też mi będzie potrzebne. Dzięki za nakierowanie na odpowiednie tory ;)