PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięta szyba. Jak zahamować pękanie dalsze ?



bumar1
07-03-2019, 21:41
WItam,
wstawiłem nowe drzwi tarasowe. Dwa skrzydła z podwójną szybą. Było pięknie ale ktoś (domek w budowie) musiał czymś uderzyć w szybę i teraz mam pęknięcie. Jest to pęknięcie wewnętrznej szyby długości ok. 20 cm od dolnego rogu drzwi w kierunku przeciwległego górnego rogu.
Moje pytanie: co zrobić z tym pęknięciem.Czy istnieje jakaś metoda aby zahamować dalsze pękanie i zahamować dostawanie się powietrza do wnętrza (między dwie szyby).
Wymiana pewnie będzie bardzo droga.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam

finlandia
07-03-2019, 21:55
Jedyną znaną, skuteczną metodą jest wymiana pakietu. Chociaż czasem samo przestaje. Już 3 lata w moim magazynie stoi szyba czekający aż oryginał pójdzie dalej. Rysa zatrzymała się po 3cm...

Bertha
07-03-2019, 22:08
Masz wybór albo rysa dalej albo zatrzymanie pęknięcia, lecz powietrze i tak wejdzie. Kawałek dalej niż sięga rysa trzeba wywiercić delikatnie otwór fi2-3mm. Trzeba to zrobic ostrym wiertłem do glazury lub szkła. Zrobi to szklarz od szyb samochodowych, oni tak zatrzymuja rozwój rysy aby doczekac do wymiany szyby gdy sprowadzenie nowej trwa długo. Taka operacja nie zawsze się udaje, niekiedy szyba pęknie dalej podczas wiercenia :(
Pakiet i tak do wymiany.