PDA

Zobacz pełną wersję : strop drewniany z poddaszem nieużytkowym. pytanie nowicjusza



Rafecki
09-03-2019, 23:03
Witam Was, domyślam się, że temat był omawiany i rozpisywany nie raz, ale z braku czasu na wertowanie tego wszystkiego proszę o radę,
Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, w projekcie strop drewniany. Mając na ten moment belki stropowe, mam w planie podbic je od spodu płytą OSB
( 9, 12 mm?? )pod ta płytą poprowadzic elektrykę,poniżej na wieszakach karton gips. Natomiast na płycie OSB, pomiędzy belkami spoczywać będzie 15-20 cm wełny. Na tym ułożę kolejne 15-20 cm wełny.
Zasadnicze pytanie: czy taki strop będzie ok ?

janiszelk
09-03-2019, 23:12
Myślę że spokojnie będzie ok tylko pod OSB daj jeszcze folie paroizolacyjną, ja daję tylko samą folię, na górze podobnie. Grubość płyty to pewnie jak najcięższa, bo chodzić po niej nie będziesz, więc rozumiem że to tylko jako zabezpieczenie aby wełna nie spadała lub leżała na folii.

jajmar
10-03-2019, 00:54
Witam Was, domyślam się, że temat był omawiany i rozpisywany nie raz, ale z braku czasu na wertowanie tego wszystkiego proszę o radę,
Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, w projekcie strop drewniany. Mając na ten moment belki stropowe, mam w planie podbic je od spodu płytą OSB
( 9, 12 mm?? )pod ta płytą poprowadzic elektrykę,poniżej na wieszakach karton gips. Natomiast na płycie OSB, pomiędzy belkami spoczywać będzie 15-20 cm wełny. Na tym ułożę kolejne 15-20 cm wełny.
Zasadnicze pytanie: czy taki strop będzie ok ?

Po co Ci ta OSb pod dźwigarami? - zbędny wydatek.

Wieszaki montujesz do dźwirarów, ruszt prostopadle do nich (drugi na krzyż-lub nie) paroizolacja i płyta g-k lub dwie, na folie od góry układasz wełnę.

gambit565
10-03-2019, 07:43
Po co Ci ta OSb pod dźwigarami? - zbędny wydatek.

Wieszaki montujesz do dźwirarów, ruszt prostopadle do nich (drugi na krzyż-lub nie) paroizolacja i płyta g-k lub dwie, na folie od góry układasz wełnę.

moze po to zeby nie dziurawic paroiziolacji milionem przejsc a zrobic porzadna przestrzen instalacyjna w ktorej wszystko sie miesci a powloka paroizolacyjna jest szczelna?
moze zeby pozaklejac laczenia osb i zeby byla opozniaczem przenikania pary bez stosowania badziewnych folii?

jajmar
10-03-2019, 12:10
moze po to zeby nie dziurawic paroiziolacji milionem przejsc a zrobic porzadna przestrzen instalacyjna w ktorej wszystko sie miesci a powloka paroizolacyjna jest szczelna?
moze zeby pozaklejac laczenia osb i zeby byla opozniaczem przenikania pary bez stosowania badziewnych folii?

Nie ma obowiązku stosowania badziewnych foli. Trzeba wykonać paroizolację, OSB nie jest nią. Jak nie chcesz badziewnych foli kup np EPDM, nie jest badziewny i nie jest tani.

gambit565
10-03-2019, 19:01
Nie ma obowiązku stosowania badziewnych foli.

porzadna paroizolacja koszutje tyle samo co osb 12mm


Trzeba wykonać paroizolację, OSB nie jest nią.
mozesz mi prosze wskazac w ktorym miejscu nazwalem OSB paroizolacja? Bo chyba napisalem wyraznie ze jest to warstwa opozniajaca przenikanie pary. Skoro OSB jest takie zle, to dlaczego tak szeroko jest stosowane jako wlasnie opozniacz przenikania pary? Czyzby pol swiata sie kolejny raz mylilo?



Jak nie chcesz badziewnych foli kup np EPDM, nie jest badziewny i nie jest tani.
W jaki sposob chesz wykonac szczelnie wszystkie przejsca przez powloke paroizolacyjna/opozniajaca przenikanie pary bez przestrzeni instalacyjnej? Dlaczego stosuje sie przestrzen instalacyjna w scianach i sufitach w np. budownictwie szkieletowym skoro tak latwo uzyskasz szczelna powloke bez niej? Moze masz jakies sprawdzone patenty? Chetnie poczytam i dowiem sie czegos nowego

Rafecki
10-03-2019, 19:28
Myślę że spokojnie będzie ok tylko pod OSB daj jeszcze folie paroizolacyjną, ja daję tylko samą folię, na górze podobnie. Grubość płyty to pewnie jak najcięższa, bo chodzić po niej nie będziesz, więc rozumiem że to tylko jako zabezpieczenie aby wełna nie spadała lub leżała na folii.

Po stropie nie będzie chodzone. Myślałem, że podbicie OSB trochę usztywni całość. A jeśli nie OSB to pewnie trzeba bawić się z żyłkami pod wełnę

jajmar
10-03-2019, 20:26
W jaki sposob chesz wykonac szczelnie wszystkie przejsca przez powloke paroizolacyjna/opozniajaca przenikanie pary bez przestrzeni instalacyjnej?

A ile tych i jakie przejścia masz w parterówce bez użytkowego poddasza?

jajmar
10-03-2019, 20:28
Po stropie nie będzie chodzone. Myślałem, że podbicie OSB trochę usztywni całość. A jeśli nie OSB to pewnie trzeba bawić się z żyłkami pod wełnę

Wełnę układasz na rusztach sufitu. Czasem dotyka paroizolacji .