PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi przesuwne chowane w ścianę



agami86
14-03-2019, 13:12
Witam,
Projektant wymyślił u nas drzwi przesuwne chowane w ścianę. Założenie jest takie, że ściana gk, w której będą chować się drzwi zostanie obłożona tą samą płytą, aby stworzyć jednolitą powierzchnię. Musimy więc zastosować kasetę bezościeżnicową. Nie mogę też kupić gotowego skrzydła, bo nie dobiorę płyty na okładzinę ściany. Pytałam kilku firm meblowych czy nie wykonałyby skrzydła do kasety z płyty meblowej i wszyscy mnie zbywają...
Czy orientuje się ktoś, czy to jest w ogóle wykonalne i jak się do tego zabrać? Kasetę zamontuje mi ekipa remontowa, problem jest tylko ze skrzydłem.
Niestety nie mogę specjalnie liczyć na projektanta, bo podziękowałam jego ekipie, która za remont chciała stawkę istotnie przewyższającą ceny rynkowe. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły.
Czy polecalibyście kasetę marki Laguna? Czytałam trochę o Leonie i Eclisse, ale pierwszy jest praktycznie nie do dostania w internecie, a drugi dość drogi...

428057

Ok**se
14-03-2019, 13:43
a nie możesz po prostu zamontować drzwi przesuwanych wiszących na szynie (choćby Stanley'a) i obustronnie je zabudować GK ?
kwestia tylko zmiany mocowania szyby - nie do czoła ściany tylko do nadproża które musi być szersze na całą szerokość drzwi + tam gdzie mają się chować

agami86
14-03-2019, 13:56
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba to w dalszym ciągu nie rozwiązuje problemu samego skrzydła - jest tylko inny system przesuwny. Mi natomiast zależy, żeby drzwi były koniecznie w konkretnej okleinie, bo poza obłożeniem ściany wokół laminatem, są tam też poukrywane szafy uchylne na klik. Nie mogę też zamontować drzwi szklanych, bo są to wejścia do pomieszczeń użytkowych typu pralnia.

Ok**se
14-03-2019, 14:03
to ja żle zrozumiałem problem
sorry

Kaizen
14-03-2019, 15:05
Płyta jest za cienka.
Nie bardzo też wyobrażam sobie, jak kasetę obrobić bez dedykowanej ościeżnicy.
428059

428060

agami86
14-03-2019, 15:11
Są specjalne kasety bezościeżnicowe, więc domyślam się, że to nie problem. A gdyby skrzydło zrobić z dwóch płyt laminowanych, albo z płyty mdf (o ile ją też można zalaminować)? Do tego skrzydła muszą być przykręcone elementy mocujące skrzydło do kasety - nie wiem czy struktura płyty laminowanej to wytrzyma. Bardzo dziwi mnie, że żadna z firm, które pytałam nie odpowiedziała - nie wiem czy coś jest nie tak w samej koncepcji, czy po prostu im się nie chce...

cristoteles
14-03-2019, 21:33
Są specjalne kasety bezościeżnicowe, więc domyślam się, że to nie problem. A gdyby skrzydło zrobić z dwóch płyt laminowanych, albo z płyty mdf (o ile ją też można zalaminować)? Do tego skrzydła muszą być przykręcone elementy mocujące skrzydło do kasety - nie wiem czy struktura płyty laminowanej to wytrzyma. Bardzo dziwi mnie, że żadna z firm, które pytałam nie odpowiedziała - nie wiem czy coś jest nie tak w samej koncepcji, czy po prostu im się nie chce...
Są przecież dostępne płyty wiórowe okleinowane w grubości 36 mm. Mocowanie uchwytów do takiej płyty to żaden problem.

janiszelk
14-03-2019, 22:23
Są specjalne kasety bezościeżnicowe, więc domyślam się, że to nie problem. A gdyby skrzydło zrobić z dwóch płyt laminowanych, albo z płyty mdf (o ile ją też można zalaminować)? Do tego skrzydła muszą być przykręcone elementy mocujące skrzydło do kasety - nie wiem czy struktura płyty laminowanej to wytrzyma. Bardzo dziwi mnie, że żadna z firm, które pytałam nie odpowiedziała - nie wiem czy coś jest nie tak w samej koncepcji, czy po prostu im się nie chce...

Przy obecnym popycie na usługi stolarskie raczej za mała robota, czyli im się nie chce brać takiego zlecenia, wyślij zapytanie o kuchnie z drewna do tych samych firm i zobaczysz jak to jest ( nie mówię o terminie wykonania, bo teraz trzeba czekać kilka miesięcy, oczywiście u dobrego stolarza)..Same skrzydło można okleinować jakąkolwiek okleiną, a płyt jest do wyboru do koloru, tak samo jak i oklein..

Kaizen
15-03-2019, 05:57
Są przecież dostępne płyty wiórowe okleinowane w grubości 36 mm. Mocowanie uchwytów do takiej płyty to żaden problem.

Pytanie, ile drzwi z takiego blatu będą ważyły i czy kaseta to udźwignie.

agami86
15-03-2019, 10:36
Kasety są do 100 kg, i do 40 mm grubości skrzydła więc chyba ok. Pytanie tylko czy do szczytu płyty wiórowej uda mi się przykręcić stabilnie jakieś mocowania (bo domyślam się, że coś jest do połączenia skrzydła z kasetą). Wczoraj odezwała się jedna z firm, do których wysyłałam maile i zaproponowała dostarczenie kasety i pasującego surowego skrzydła z mdf, które musiałabym sobie sama okleić - myślicie, że ktoś by mi to zrobił łatwiej niż całe skrzydło?

agami86
15-03-2019, 10:38
Przy obecnym popycie na usługi stolarskie raczej za mała robota
Jestem w stanie dorzucić zabudowę łazienki, jeżeli tylko ktoś z Łodzi , Warszawy lub okolic mi to zrobi :)

paulia
15-03-2019, 11:54
Takie drzwi w zabudowie są do wykonania tylko trzeba skorzystać z odpowiednich firm. Na pewno uda się to zrobić z firmą MORIC czy INTERDOOR a nawet CAL, dlatego kierowałabym się do ich przedstawicieli w Pani mieście.

agami86
15-03-2019, 17:36
Dziękuję, wysłałam pytania. Nie wiem tylko, czy takie firmy, działając w sektorze premium, będą zainteresowane wykonaniem drzwi z laminatu :)

mazwoj
18-03-2019, 13:24
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Ostatnio Erkado wprowadziło coś co się nazywa u nich system Magic (skrzydło przesuwne bez widocznej kasety). Niestety nie ma w tym rozwiązaniu opcji zakupu skrzydła do samodzielnego malowania / tapetowania. Masz też jeszcze systemy bezościeżnicowe w Vosterze i chyba o coś takiego chodziło. Tylko też tam nie ma opcji skrzydła do malowania / tapetowania.

finlandia
18-03-2019, 16:52
428185
Ten system "magic" pokazali chyba wszyscy producenci będący na bieżąco z nowinkami. Tylko cena taka mało ciekawa ;)

agami86
23-03-2019, 07:01
Ten system Magic to jeszcze coś innego - tutaj drzwi przesuwają się naściennie. U mnie będzie stawiana ścianka karton-gips wydzielająca małe pomieszczenie i koncepcja jest, żeby drzwi chowały się w tej ściance. Jest trzech producentów, którzy robią specjalne kasety do takich drzwi, na których mocuje się skrzydło - Eclisse, Leon i Laguna Gustavson. Stanęło na tym, że spróbujemy na próbę zrobić skrzydło ze sklejonych dwóch płyt laminowanych z firmą, która będzie robiła mi kuchnię. Koszt nieduży, więc zaryzykujemy. W razie czego mamy stolarza, który zrobi to za wielokrotnie więcej.

theme
23-03-2019, 08:43
Powinno się udać. Pytanie też czy ścianka jest odpowiednich rozmiarów zrobiona pod konkretną kasetę. Skrzydło to najmniejszy problem - wszystko jak zawsze rozchodzi się o ilość gotówki w portfelu. Czasem trzeba pokombinować jak Ty aby uratować kilka dobrych złotych.