PDA

Zobacz pełną wersję : szafka pod zlewozmywakiem-zagospodarowanie



Sylw.
17-03-2019, 18:36
Mam miejcie pod zlewozmywakiem, długi syfon (niestety). Jak mądrze, sensownie to zagospodarować? To jedyne miejsce na kosz na śmieci w kuchni. Ponadto nie mam gdzie trzymać środków czystości (proszki do prania tam wcale nie muszą być), ale zostają typowe kuchenne środki czystości ), ziemniaków. Wspominam o ziemniakach, bo piszę całościowo o moich kuchennych brakach. Na prawo od otwartych drzwiczek są drzwiczki (otwierane w lewo) do pralki w zabudowie. Na prawo od syfonu do końca ściany jest miejsce- znacznie więcej miejsca niż na lewo od syfonu , co prawda są tam przyłącza do pralki, kontakt do pralki w ścianie, ale podłoga jest wolna. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry zaznaczam, że nie chciałabym wiercić w bokach szafki ani w drzwiczkach-zdaję sobie sprawę, że to kolejne utrudnienie aranżacyjne.To jedyne zdjęcie które mam- brakuje rur do pralki ( na zdjęciu te rury -po prawej stronie od syfonu leżą, ale już obecnie nie leżą na dnie szafki tylko "idą " górą). Wymiana zlewozmywaka odpada. Będę wdzięczna za sugestie, pomysły, wskazówki.Metalowe wiaderko od farby oczywiście tymczasowo sobie tam stało, ale obrazuje ile jest miejsca od syfonu do dna szafki.

Gregory67
30-03-2019, 12:32
Najlepiej zamów u stolarza lub wykonaj samodzielnie wsuwane półki z bocznymi ściankami o wysokości dopasowanej do syfonu

ironsmith
30-03-2019, 21:30
inne rozwiązanie ja tak zrobiłem syfon dałem pod ścianę a spod zlewu wyszedłem rurką z kolankiem w stronę syfonu ściany i cała szafka wolna, musiałem tylko kupić dodatkowy zestaw syfonu

Sylw.
01-04-2019, 04:53
Najlepiej zamów u stolarza lub wykonaj samodzielnie wsuwane półki z bocznymi ściankami o wysokości dopasowanej do syfonu

A co z wiadrem na śmieci przy takim rozwiązaniu?

Sylw.
01-04-2019, 04:54
A masz do syfonu podłączenie pralki i zmywarki?

Józeffo
07-04-2019, 19:54
A co z wiadrem na śmieci przy takim rozwiązaniu?

Możesz podzielić przestrzeń na 2 części i jedną pozostawić na wiadro a w drugiej zrobić wysuwane półki. Jaka tam jest szerokość? Po zdjęciu nie zobaczę bo coś nie chce mi się otworzyć

Sylw.
07-04-2019, 20:13
To jest róg, na prawo od syfonu będzie z 60cm (bo blat na prawo ma 60 cm, z prawej strony trochę jest widoczny), a sama wnęka (tam gdzie jedna komora widoczna na zdjęciu jest) myślę, że będzie miała z 50 cm szerokości.Na prawo od syfonu jest ściana kontaktem na pralkę,przyłącze do pralki, a syfon ma dwa odpływ -na zmywarkę i pralkę.Za syfonem są dwa kontakty na lodówkę i zmywarkę.Czyli same utrudnienia.

alggator
10-04-2019, 08:24
Miejsca faktycznie mało, może coś montowane na drzwiczki? Poszukaj jakiegoś stolarza co Ci to ogarnie albo kogoś kto zajmuje się zabudową kuchni, oni mają ciekawe pomysły na wykorzystanie takich małych przestrzeni

Sylw.
11-04-2019, 20:22
Nic nie wymyślili, mało tego aby wiadro swobodnie wyjmować musi stać bliżej lewej ścianki zabudowy, chyba nic sie sensownego nie da wymyślić. Dziękuję za dobre chęci.