PDA

Zobacz pełną wersję : izoalcja akustyczna OD STRONY SĄSIADKI z dołu



jankowalski123
19-03-2019, 21:33
Dzień dobry,
Borykam się z problemem hałasu od strony sąsiadki, sąsiadka mieszka piętro niżej, jest w podeszłym wieku i ma problemy ze słuchem, toteż bardzo głośno ma całe dnie włączony TV, tak że ja u siebie słysze jej tv od czego dostaję nerwicy (z żadnych innych mieszkań po bokach i z góry nic nie słyszę). Podejrzewam że nie tylko jej głuchota jest przyczyną problemu, ale też jakaś wyjątkowo cienka podłoga/sufit między naszymi mieszkaniami.

1.Czy dobrze kombinuję, że jeżeli ja sobie wygłuszę podłągę, to na niewiele się to zda i w dalszym ciągu będę słyszał tv sąsiadki? I lepiej będzie, jak ją namówię na wygłuszenie jej sufitu na mój koszt, bo będzie u mnie ciszej wtedy o więcej db?
2.Czy do takiej opracji będzie się nadawał sufit podwieszany+wełna mineralna?
3.czy musi być zachowana przestrzeń powietrzna między sufitem podwieszanym i wełną a sufitem właściwym? spotkałem się z róznymi opiniami, a to że musi być przestrzeń powietrzna, a to znów gdzie indziej że nie może jej być bo działa to jako rezonans czy coś
4. całe mieszkanie ma 25m2, (mała lazienka, maly przedpokoj, mala kuchnia i wiekszy pokoj, pokoj ma ok 17m2) czy wystarczy wyciszyć jej sam pokój w którym ma tv, czy muszę jej wyciszyć też pozostałe pomieszczenia?
5. Wyciszenia nie będę robił sam tylko zamierzam wynająć kogoś kto się na tym zna, czy cena 200zł za m2 którą woła fachowiec nie jest zbyt wygórowana?
Pozdrawiam
Na górę

mariober
20-03-2019, 04:21
Zawołaj fachowca by sprawdził którędy dźwięk się przedostaje. Może być tak, że masz w ścianie jakiś kanał instalacyjny, przez który cały ten problem.

jankowalski123
20-03-2019, 10:10
Dzięki, a można sprawdzić ten kanał instalacyjny bez wizyty w mieszkaniu sąsiadki? W pionie mam na pewno kanał wentylacyjny, kratki są w kuchni i łazience, nie w pokoju, a w łazience i kuchni nie słychać jej tv głośniej niż w pokoju (może nawet odrobine ciszej), gdyby to był problem sądzę że byłoby tv słychać glośniej w tych pomieszczeniach. Słychać ją w łązience głośniej jedynie kiedy sama na dole jest w łazience i coś mówi. Przez mój i jej pokój biegną rury od grzejnika, myślę że to nie jest główny problem, ale jakoś się przyczynia. Jej dźwięk słychać u mnie w całym mieszkaniu a jakoś niespecjalnie głośniej przy tych rurach

strusp
22-03-2019, 08:29
Ad1 Jak żle pokombinujesz, to nice pomoże. Jak dobrze- to tak. Dobrze= perlit
Ad2 nie warto
Ad4 zacznij od pokoju i zobacz czy wystarczy

mat3006
22-03-2019, 11:00
Kupić sąsiadce słuchawki bezprzewodowe. To chyba najtańsze ze skutecznych rozwiązań :)
Pozdrav,
SM

Tomek W
01-04-2019, 08:44
1. Aby izolacja akustyczna była efektywna należy taki ustrój wykonać od strony źródła dźwięku. Dlatego też rozwiązanie z sufitem podwieszanym od strony sąsiadki w tym przypadku przyniesie najlepsze efekty
2. Sufit podwieszany z wypełnieniem wełną mineralną w tym wypadku sprawdzi się bardzo dobrze gdyż mamy w tym wypadku do czynienia z dźwiękami powietrznymi, od których sufituy podwieszane dobrze izolują. Należy jednak pamiętać aby dobrać wełnę o możliwie najlepszym współczynniku pochłaniania dźwięku.
W tym wypadku proponowałbym Ci wełnę Rocksonic Super ( https://www.rockwool.pl/produkty/rocksonic-super/) lub ROCKTON ( https://www.rockwool.pl/produkty/rockton/) w grubości co najmniej 100 mm.
3. Pustka powietrzna między wełną a sufitem jest jak najbardziej wskazana. Nie musisz się obawiać efektu pudła rezonansowego.
4. Generalnie wystarczy ustrój akustyczny w pomieszczeniu w którym emitowany jest hałas, no chyba że sąsiadka zacznie w innym pomieszczeniu słuchać radia to wtedy problem znów zacznie się pojawiać.

Istnieje jeszcze jeden problem o którym wspomniano wyżej, czyli boczne przenoszenie się dźwięków. Fala dźwiękowa docierając do ścian czy stropów powoduje ich mikro drgania przez co dźwięk przenosi się do pomieszczeń powyżej. Sam sufit podwieszany powinien jednak znacznie przyczynić się do polepszenia komfotru akustycznego w twoim mieszkaniu.

ewentualnie możesz skontaktowac się również z firmą ROCKFON ofeującej rozwiązania akustyczne oraz sufity podwieszane na bazie wełny skalnej. www.rockfon.pl

mat3006
06-04-2019, 17:03
:wtf: Gdzie mój talon na gumofilce za najlepszą poradę??? :lol2:
Najskuteczniejsze i najtańsze będzie wyciszenie/uciszenie sąsiadki.

Bertha
07-04-2019, 09:46
:wtf: Gdzie mój talon na gumofilce za najlepszą poradę??? :lol2:
Najskuteczniejsze i najtańsze będzie wyciszenie/uciszenie sąsiadki.

Brzmi to jak "ostateczne rozwiązanie kwestii sąsiedzkiej" :jawdrop: