PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć chwasty i trawy z nieużytku w ramach zagospodarowania działki



moto3
24-03-2019, 11:01
Witam,

proszę o pomoc, w jaki sposób usunąć chwasty i trawy z działki która od ok 5 lat jest nieużytkiem? Chciałbym w tym roku wykonać takie czyszczenie ziemi, następnie wyrównać trochę teren, ruszyć z warunkami przyłącza na prąd, ogrodzić i zasiać trawę a w przyszlym roku rozpocząć budowę altany do 35m2. Przy usuwaniu tej roślinności wolałbym uniknąć środków chemicznych. Jakimi narzędziami lub sposobami polecacie wykonać takie czyszczenie żeby nie kosztowało miliona monet?
428404
428405
428406
428407

Załączam 4 zdjęcia z każdego rogu działki

Pozdrawiam

Elfir
24-03-2019, 11:34
nie ma takiego rozwiązania - tanio a dobrze.
Posiejesz trawę - a jak ją będziesz podlewać w upały?

moto3
24-03-2019, 11:40
Ok, to jak to zrobić dobrze? Dzialka ma ok 24a. Co do podlewania to planuje tam być w każdy weekend

magdalenca
12-04-2019, 22:24
Skoro działka ma 24 ary to zapewne jest na wsi, tak więc powinien być jakiś sąsiad z ciągnikiem. Ja mam podobną sytuację, mam działkę 34 ary, lezała odłogiem dobrych kilka lat, czasami sąsiad tam konie wypuszczał. W zeszłym roku poprosiliśmy sąsiada o zaoranie, zabronowanie, zasialiśmy grykę. W tym roku też już podobno zaorał, doradził posianie łubinu. Wybór roślin taki, żeby choć trochę zagłuszyć perz i inne chwasty, a przy okazji pszczoły się pożywią. Syfu w postaci glifosatów nie zamierzam stosować.
Jeśli nie odpowiada ci takie wyjście, pomyśl o łące kwietnej. Trawy bym nie siała, będziesz niewolnikiem kosiarki :) A przynajmniej nie siej trawy na całości, można trawnik połączyć z łąką. Łąki pięknie wyglądają, w poprzednim sezonie w moim mieście przy kilku głównych ulicach urządzone zostały właśnie łąki kwietne, fantastyczny widok :)

https://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/gryka-zwyczajna--najwazniejsze-fakty-o-uprawie-siewie-i-wlasciwosciach-id1351.html
https://www.lakikwietne.pl/

maaszak
14-04-2019, 00:30
Jeśli nie odpowiada ci takie wyjście, pomyśl o łące kwietnej. Trawy bym nie siała, będziesz niewolnikiem kosiarki :) A przynajmniej nie siej trawy na całości, można trawnik połączyć z łąką.

Popieram, to fajne rozwiązanie. A nie typowo, że musi być równy "zielony dywan" i tuje przy płocie, bo to nudne.

moto3
13-05-2019, 12:35
Dzięki za radę :) jest to jakieś rozwiązanie aby przykryć chwasty- rozważę to :) Tak, działka jest na końcu wsi, w otulinie PN. Co do tui i równego trawnika to o ile tuje nie sąw moim guście- wolę drzewka owocowe gdzieniegdzie winogron to akurat ładny trawnik chciałbym mieć, nie musi być równy bo działeczka ma ładne ukształtowanie i lekki spad w kierunku południowym z fajną panoramą.

klaudiusz_x
13-05-2019, 17:07
Można jeszcze łąkę kwiatową posiać Nie na całej działce. W kilku miejscach.

kulibob
13-05-2019, 18:11
Witam,

proszę o pomoc, w jaki sposób usunąć chwasty i trawy z działki która od ok 5 lat jest nieużytkiem? Chciałbym w tym roku wykonać takie czyszczenie ziemi, następnie wyrównać trochę teren, ruszyć z warunkami przyłącza na prąd, ogrodzić i zasiać trawę a w przyszlym roku rozpocząć budowę altany do 35m2. Przy usuwaniu tej roślinności wolałbym uniknąć środków chemicznych. Jakimi narzędziami lub sposobami polecacie wykonać takie czyszczenie żeby nie kosztowało miliona monet?
428404
428405
428406
428407

Załączam 4 zdjęcia z każdego rogu działki

Pozdrawiam

Nie cackaj się ja swoją działkę po skoszeniu i wyrównaniu 5 lat zamiennikami randapa lałem