PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepły montaż przy gotowej już izolacji elewacji



PawełD
25-03-2019, 08:57
Pytanie dotyczy okien sutereny, które z zewnątrz są już otoczone Superflexem, hydropianem i folią kubełkową. Planowany jest montaż w licu muru, z wykorzystaniem taśm.

Czy taśmy paroprzepuszczalne (te zewnętrzne) mogą być przylepione do styropianu, jak sugeruje mi wykonawca, czy raczej powinny być przylepione do muru (superflex)? Bardzo dziwny mi się wydaje ten pomysł z przylepianiem taśmy do styropianu.

428439

T12345T
25-03-2019, 11:57
Po pierwsze, przy tej jakości i stanie ościeża okna próby wykonania "ciepłego montażu" mijają się z celem.
Po drugie, jeśli już podejmować próbę "ciepłego montażu" po uprzednim przygotowaniu otworów, to celowym wydaje się użycie innych niż folie materiałów izolacji zewnętrznej i wewnętrznej. Wybór jest przeogromny.

PawełD
25-03-2019, 12:04
Dzięki.

Jeżeli przez złą "jakość i stan" ościeża rozumiesz nieuzupełnione spoiny, to spieszę donieść, że już są wyrównane i gładkie.

Dlaczego odradzasz wykonanie izolacji taśmami? Ogólnie nie polecasz taśm, czy tylko w tym przypadku, a jeżeli tak, to dlaczego?

T12345T
25-03-2019, 15:07
Dlaczego odradzasz wykonanie izolacji taśmami? Ogólnie nie polecasz taśm, czy tylko w tym przypadku, a jeżeli tak, to dlaczego?

Odradzam zastosowanie folii. Taśmy, to co innego, przynajmniej dla mnie. Według mnie w ościeżu z istniejącym węgarkiem prawidłowe zastosowanie folii od strony zewnętrznej jest nie możliwe albo co najmniej tak karkołomne, że nie warto próbować. Powłoki uszczelniające byłby w sam raz oczywiście według mnie w sam raz. Uszczelnienie można wykonać na wiele sposobów i przy użyciu wielu kombinacji materiałów.

bwojtek
25-03-2019, 15:28
Odradzam zastosowanie folii. Taśmy, to co innego, przynajmniej dla mnie. Według mnie w ościeżu z istniejącym węgarkiem prawidłowe zastosowanie folii od strony zewnętrznej jest nie możliwe albo co najmniej tak karkołomne, że nie warto próbować. Powłoki uszczelniające byłby w sam raz oczywiście według mnie w sam raz. Uszczelnienie można wykonać na wiele sposobów i przy użyciu wielu kombinacji materiałów.

Ja tam żadnego węgarka nie widzę:o

marcin_5
25-03-2019, 17:26
Pytanie dotyczy okien sutereny, które z zewnątrz są już otoczone Superflexem, hydropianem i folią kubełkową. Planowany jest montaż w licu muru, z wykorzystaniem taśm.

Czy taśmy paroprzepuszczalne (te zewnętrzne) mogą być przylepione do styropianu, jak sugeruje mi wykonawca, czy raczej powinny być przylepione do muru (superflex)? Bardzo dziwny mi się wydaje ten pomysł z przylepianiem taśmy do styropianu.

428439

Ja dałbym sobie spokój z taśmą zewnętrzną, za to przypilnował, żeby po montażu okna ekipa od elewacji dokładnie zrobiła węgarek zachodzący na ramę okna i dobrze zapianowany. Do tego tynk zewnętrzny najlepiej połączony z oknem przez listwę przyokienną zewnętrzną, dzięki czemu będziesz miał wiatroszczelność i estetyczność wykonania.
Od wewnątrz jako paroizolację albo taśma, albo grubo silikonu na obciętą piankę albo gumową masę Illbruck SP925

bwojtek
25-03-2019, 17:38
Ja dałbym sobie spokój z taśmą zewnętrzną
A ja wprost przeciwnie!
Zakładam, że ocieplenie docelowo będzie zachodziło na okno. Więc od wewnątrz bez problemu można dać folię paroszczelną a od zewnątrz, podczas "doklejania" węgarka ze styropianu zastosować taśmę rozprężną.

Grabicak
26-03-2019, 18:18
Po pierwsze, przy tej jakości i stanie ościeża okna próby wykonania "ciepłego montażu" mijają się z celem..

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą - wystarczy użyć kleju w kiszkach do przyklejenia folii. Czy się to opłaca, czy jest bardziej czy mniej czasochłonne - to inna sprawa. Ale bez problemu można go zrobić fachowo i szczelnie nawet jeśli ościeże wygląda tak jak na zdjęciu.
Zgodzę się za to z kolegą że najprościej będzie wyrównać ościeże i zastosować taśmę rozprężną.


A ja wprost przeciwnie!
Zakładam, że ocieplenie docelowo będzie zachodziło na okno. Więc od wewnątrz bez problemu można dać folię paroszczelną a od zewnątrz, podczas "doklejania" węgarka ze styropianu zastosować taśmę rozprężną.

To kolejny bardzo popularny w Niemczech a z niewiadomych przyczyn niedoceniany w Polsce sposób prawidłowego wykonania tego montażu. Choć może te przyczyny nie są takie niewiadome. Nie ma możliwości wykonani tego montażu za jednym zamachem. Najpierw montaż okna + uszczelnienie wewnętrzne - potem ociepleniowiec - potem okniarz uszczelniający od zewnątrz - potem wykończenie fasady. Sporo zabawy. To rozwiązanie widuję i stosuję najczęściej kiedy klient na ocieplenie ma montowany klinkier. Wtedy jest to wymagane bo raz że wykańcza montaż okna ale jednocześnie stanowi fugę trwale-elastyczną pomiędzy oknem a ścianką klinkierową.