PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa na działce rolnej



Daria_88
25-03-2019, 17:44
Witam wszystkich serdecznie,
jako, że od jakiegoś czasu przeglądam forum muratora i widzę, że macie naprawdę ogromną wiedzę w różnych dziedzinach, postanowiłam odważyc się i zadać Wam nurtujące mnie od dawna pytanie...

Jesteśmy na etapie przekształcania ziemi, tj. poszedł wniosek do gminy, otrzymaliśmy odpowiedź o tym, że ma zostać zwołana rada na której nasza prośba ma zostać rozpatrzona, ale czy pozytywnie... Działka znajduje się na końcu wsi, od ostaniego domu dzieli ją jeszcze jedna działka (z możliwością zabudowy) jest do niej normalna droga dojazdowa.

Czytałam kiedyś ale gdzieś mi to umknęło, że istnieje możliwość uzyskania pozwolenia na budowę w trakcie przekształcania gruntu.

Czy faktycznie tak jest? Czy mamy jakiekolwiek szanse na uzyskanie takiego pozwolenia a przekształcenie będzie się odbywało w swoim czasie?

Może i naiwne pytanie ale formalności w tym kraju są w stanie ostudzić zapał nawet najbardziej rozochoconych budowniczych ;-) Dlatego liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie w tym temacie....

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc!

Apacer
25-03-2019, 22:54
Jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego (jeśli dotyczy)? W przypadku gdy działka oznaczona jest pod zabudowę, składasz papiery o pozwolenie, a działka zostanie zmieniona na budowlaną bez formalności z Twojej strony.

Daria_88
26-03-2019, 06:05
Jest oznaczona w planie jako rolna. Działka obok jest pod zabudowę a na kolejnej już są domy.

Ponoć przepisy się zmieniły i teraz obok rolnej musi być wybudowany dom a nie jak wcześniej działka budowlana ale nie wiem na ile rzetelna jest ta informacja a w internecie piszą różnie.. Chyba w geodezji dowiem się najwięcej...

A może posiada Pan taką wiedzę?

samotnik
26-03-2019, 07:24
Rada gminy musi zmienić plan zagospodarowania przestrzennego tak, aby Wasza działka była w nim oznaczona jako teren zabudowy. Nie ma innej możliwości.

Daria_88
26-03-2019, 14:38
Właśnie tak też usłyszeliśmy... Najdziwniejsze jest tylko to, że grunt jest klasy IV co oznacza, że mogłaby o tym zadecydować jedynie rada a jednak Pani z gminy poinformowała nas, że wniosek musi zatwierdzić minister. A przecież to wymagane jest jedynie przy klasach I-IIi.

Odnoszę wrażenie jakby człowiek człowiekowi celowo utrudniał życie... No nic, marzenia o domu były i się zmyły... ;-)

samotnik
26-03-2019, 17:50
Mylisz wyłączenie z produkcji rolnej z przeznaczeniem terenu w MPZP.

Daria_88
29-03-2019, 08:23
Ta droga jest tak mozolna, że zdecydowalismy kupić domek w okolicy w ssz. Chyba bardziej sie opłaca i zaoszczędzimy wiele nerwów... Pozdrawiam serdecznie :)