PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena za SSO 200 m2 po podłodze



Szklarza
26-03-2019, 21:27
Dzień dobry
ciekaw jestem waszej opinii, bo wydaje mi się, że mnie firma budowlana lekko mówiąc za głupka wzięła.
Planuję budowę domu 200 m2 po podłogach (160 użytk. i 40 m2 garaż z kotłownią w bryle)
Bryła prosta, prostokąt 14x10,5m, dach dwuspadowy 261m2 dachówka cementowa
Ławy, fundamenty z bloczków, murowane sciany z Porotherm 25 cm 226m2,, działowe 12 cm 150m2
Strop teriva 21 cm 100m2

https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/3228/projekt-domu-as-viii

Za SSO, czyli fundamenty ze ścianami i dachem z pokryciem firma wyceniła 357 tyś + 8% VAT

Gruba przesada? Czy obecne ceny takie są, że za prosty dom 200m2 po bez bajaerów i złotych klaek wydaje sie milion złotych??

Załączam zdjęcie tej "wyceny"

428502

Pozdrawiam

agb
26-03-2019, 21:37
Dobrze, że na czerwono zaznaczyli "gratis". Wzięcie KB od firmy to faktycznie prezent, ale bynajmniej nie dla Ciebie.

Szklarza
26-03-2019, 21:45
Dobrze, że na czerwono zaznaczyli "gratis". Wzięcie KB od firmy to faktycznie prezent, ale bynajmniej nie dla Ciebie.

To jeszcze nic, w rozpisaniu prac jest "Gwarancja wykonania pracy", płatna
Płacę im za gwarancję, że mi wybudują dom. Mistrzowie

janiszelk
26-03-2019, 22:23
To raczej nie jest firma krzak, a jak z dużego miasta to może i być taka cena..To co wydawało się 2 lata temu niemożliwe dzisiaj staje się codziennością, co kilka dni wyskakują posty z cenami z kosmosu wydawałoby się...Na marginesie zapomniałeś dodać że to usługa kompleksowa z wykopami, instalacjami, dachówką, ogólnie nie znamy rozpiski za materiały a ile za robociznę bo tego nie wrzuciłeś. Napisałeś bardzo ogólnie, wrzuć ofertę szczegółową to będzie można coś powiedzieć dokładniej....Kierbud z tej samej firmy to zły pomysł, bo przecież raczej wszystko przyklepie co by chłopy nawet żle zrobili..

Szklarza
26-03-2019, 22:24
To raczej nie jest firma krzak, a jak z dużego miasta to może i być taka cena..To co wydawało się 2 lata temu niemożliwe dzisiaj staje się codziennością, co kilka dni wyskakują posty z cenami z kosmosu wydawałoby się...Na marginesie zapomniałeś dodać że to usługa kompleksowa z wykopami, instalacjami, dachówką, ogólnie nie znamy rozpiski za materiały a ile za robociznę bo tego nie wrzuciłeś. Napisałeś bardzo ogólnie, wrzuć ofertę szczegółową to będzie można coś powiedzieć dokładniej....Kierbud z tej samej firmy to zły pomysł, bo przecież raczej wszystko przyklepie co by chłopy nawet żle zrobili..

To jest wycena z rozpiską prac bez szczegółowego podziału kosztowego.. Po prostu tyle policzyli i mi tyle przedstawili..

janiszelk
26-03-2019, 22:29
No ale masz tam przecież jakiś załącznik w którym jest jakaś rozpiska, przecież musisz wiedzieć jakie materiały po ile, a ile robocizna....Dachówka jest po 20 zł. i po 60.

Szklarza
26-03-2019, 22:33
No ale masz tam przecież jakiś załącznik w którym jest jakaś rozpiska, przecież musisz wiedzieć jakie materiały po ile, a ile robocizna....Dachówka jest po 20 zł. i po 60.

Jest zakres prac bez rozpiski materiały i robocizna.
Dlatego nawet im nie będe odpowiadał na takie traktowanie klienta.