PDA

Zobacz pełną wersję : Brama wjazdowa jedno skrzydło 4m... czy będą problemy.



cineck
27-03-2019, 19:35
Witam , w majowe dni zabieram się za montaż bramy wjazdowej na posesje :)
Brama będzie miała jedno skrzydło o średnicy 4m ... drugie krótsze - 2m, będzie również pełniło funkcje furtki.
Skrzydło jedne i drugie na profilu 60x40x3. Dwa słupki profil 80x80x3. Całość na zawiasach M20. Na skrzydle 4m, myśle aby dać 3 zawiasy.... proszę o opinie czy dobry to pomysł. Oczywiście jedno skrzydło jak i drugie będzie posiadać zastrzały.
Mam takie pytanie.... czy taki profil będzie ok ??? mam na myśli skrzydło 4m. Nie chciałbym , aby po roku, półtora wszystko się zwiesiło....Na co zwrócić uwagę ?? czytałem aby dać fundament..... jednak u mnie może być z tym problem, bo od kilku lat leży tam kostka i byłoby od groma roboty. Wjazd typowo dla osobówek, dwa razy do roku traktor ;)
Z góry dzięki za rady.

CityMatic
27-03-2019, 20:00
Dwa słupki profil 80x80x3. Całość na zawiasach M20. Na skrzydle 4m, myśle aby dać 3 zawiasy.... proszę o opinie czy dobry to pomysł. Oczywiście jedno skrzydło jak i drugie będzie posiadać zastrzały.
Mam takie pytanie.... czy taki profil będzie ok ??? mam na myśli skrzydło 4m. Nie chciałbym , aby po roku, półtora wszystko się zwiesiło....Na co zwrócić uwagę ?? czytałem aby dać fundament..... Z góry dzięki za rady.

Nie wiem jak sobie to wyobrażasz ? aby dać bez fundamentu?
Może rozwiązaniem najlepszym jest podparcie bram - kółkami jezdnymi na obu końcach(środku bram).

Bertha
27-03-2019, 21:17
Robisz solidny fundament (zbrojony!) wspólny dla obu skrzydeł, wierzch będzie progiem w bramie i będzie stało wieki. Jeśli pójdziesz na łatwiznę i po taniości nie ruszając kostki, to kłopoty masz jak w banku. Wybór należy do Ciebie.

cineck
28-03-2019, 12:04
A powiecie jaka powinna być szerokość takiej ławy - głębokość wiadomo do przemarzania....jakieś min. ?? Dzięki za info - będziem lać beton ;)

CityMatic
28-03-2019, 12:11
Tutaj można popatrzeć na dolnym rysunku jest wymiar głebokość
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiq-pbb5qThAhWLKewKHdwWCOIQjhx6BAgBEAI&url=http%3A%2F%2Fwww.grupapema.pl%2Fdownload-file.html%3Fid%3D17&psig=AOvVaw1egRPWroEn9SSVcnac7OAQ&ust=1553861336741499

k.rowek
02-04-2019, 15:37
Bez fundamentu się nie obejdzie

piotr5555
11-02-2020, 13:46
Sama długość bramy nie będzie problemem, nie raz montowałem większe. Pamiętaj żeby słupki solidnie zabetonować, wsyp trochę gruzu albo kamieni conajmniej do połowy głębokości przed zalaniem. Napędy do bram występują w różnych konfiguracjach, np polecane przeze mnie maxgate są dla 4m, 8, aż do 12 metrów. Na sklepie :spam: znajdziesz we wszystkich rozmiarach, sprawnie wysyłają paczki. Sam napęd bardzo solidny, wytrzyma nie krótcej jak porządnie zrobiony słupek :)

OD MODERATORA:
zdaje się, że ten sklep reklamujesz nie od dziś i to pomimo ostrzeżeń. Następnym razem będzie ban.