PDA

Zobacz pełną wersję : Korek klik klak zablokowany - jak pomóc?



olafasola20
28-03-2019, 07:30
Hej,

wprowadziłam się do nowego mieszkania i niestety przy sprzątaniu łazienki wcisnęłam korek typu klik klak w umywalce. Okazało się, że korek nie odskakuje i zablokował się. Próbowałam już kilka razy go przycisnąć, aby odskoczył, ale ani drgnie.

Wypróbowałam kilka sposobów:
- spryskałam korek środkiem odkamieniającym, żeby może wniknął między brzegi i pomógł
- próbowałam go podważyć na brzegach, ale nie ma możliwości wciśnięcia tam czegoś
- pod umywalką nie ma żadnego pokrętła, które mogłoby być połączone z korkiem

czy jest szansa, aby w inny sposób to naprawić bez rozkręcenia odpływu?

Bertha
28-03-2019, 09:47
Hej,

wprowadziłam się do nowego mieszkania i niestety przy sprzątaniu łazienki wcisnęłam korek typu klik klak w umywalce. Okazało się, że korek nie odskakuje i zablokował się. Próbowałam już kilka razy go przycisnąć, aby odskoczył, ale ani drgnie.

Wypróbowałam kilka sposobów:
- spryskałam korek środkiem odkamieniającym, żeby może wniknął między brzegi i pomógł
- próbowałam go podważyć na brzegach, ale nie ma możliwości wciśnięcia tam czegoś
- pod umywalką nie ma żadnego pokrętła, które mogłoby być połączone z korkiem

czy jest szansa, aby w inny sposób to naprawić bez rozkręcenia odpływu?

Wysuszyć korek, przyssawka lub coś przykleić i do góry.
Uwaga! Przy marnym wykonaniu korka możesz zerwać chromonikiel z powierzchni grzybka.:o
Bezpieczniej wiaderko, zdjąć syfon i delikatnie wypchac od dołu.

ariater
28-03-2019, 09:54
Witam,

Sprobuj odkrecic korek, i zobacz, co go blokuje. Moj daje sie odkrecic rowniez w pozycji zamknietej, mysle, ze wszystkie dzialaja podobnie.

428554

Powodzenia !

olafasola20
29-03-2019, 06:56
O tym przyssaniu od góry nie pomyślłam, dzięki. Spróbuję:) Przychodzi Wam do głowy coś jeszcze gdyby i te sposoby nie zadziałały?