PDA

Zobacz pełną wersję : Wakaflex do obrobki kominow



23-10-2002, 13:42
Jestem na etapie wykonczeniowki po dwoch latach od rozpoczecia
budowy. W tej chwili wracam do kilku rzeczy ktore byly robione wczesniej. Najwiekszy problem to cieknace kominy (trzy sztuki).
Wydalem ok 3000 zl na sam material (WAKAFLEX) sluzacy do ich obrobki , a teraz zwalam cala obroke i robie tradycyjna obrobke z blachy. Wakaflex nie nadaje sie na calosciowa obrobke kominow !!!
Od strony poludniowej szybko matowieje na ostrym sloncu i odkleja sie od dachowki ceramicznej. W/g mojego nowego dekarza wymienia on teraz duzo obrobek wokol kominow z zastosowaniem
Wakaflexu kladzionego kilka lat temu. Ten wynalazek propagowany przez Brassa razem z jego dachowka cementowa nie sprawdza sie w praktyce. Nawet jesli jest dobrze ulozony (musi byc cieplo i sucho) po kilku latach zaczynaja sie problemy. Tylko sprawdzone i tradycyjne metody sa najlepsze w budownictwie, bo wytrzymuja probe czasu. Jest to na razie jedyny material ktory zawiodl na budowie juz od razu (reszta poprawek wynika z niedbalstwa i niefachowosci ludzi zatrudnionych przez wykonawce stanu surowego
otwartego lacznie z dachem, a mianowicie fmy EFKA ze Szczecina, wlasciciel Antoni Jakubowski - uwazajcie na niego mieszkancy woj. Zach.pomorskiego !!) Inwestor: Krzysztof Burzynski, Szczecin

27-10-2002, 12:47
mam to samo, eksperci z brass'a mówią , że to wina fachowca

Jagho
31-10-2002, 16:42
Pytanie do pierwszego Anonimowego:
Jak uszczelniłeś górny styk komina z blachą ?
Zdecydowałem się też na to tradycyjne rozwiązanie i dekarz radzi wpuszczać blachę w komin (taki kołnierzyk). Nie jestem pewien czy robienie szczeliny w ścianie komina jest zdrowe.

Wowka
26-11-2002, 14:16
On 2002-10-31 17:42, Jagho wrote:
Nie jestem pewien czy robienie szczeliny w ścianie komina jest zdrowe.


A jaką inną widzisz alternatywę? Zdać się jedynie na silikon?
Nie ma takiej uszczelki która by w końcu nie "puściła".
Namawiano mnie na wakaflex. Nawet go kupiłem, ale na szczęście hurtownik przyjął go z powrotem. Zdecydowałem się na tradycyjną obróbkę miedzianą. Górale nacięli komin, odpowiednio pozaginali miedź i po roku mogę powiedzieć, że jest OK. Praw grawitacji nie da się oszukać.

irek
26-11-2002, 14:46
Mam ten sam problem cięknące kominy bez wakaflexu, tyle, że za namową dekarza zaufałem wyrobowi pod nazwą SPECJALISTYCZNY USZCZELNIACZ DEKARSKI który po miesiącu odkleił się od klinkieru, a miał być doskonały.W tej chwili czekam na poprawki które ma wykonać, czyli nacięcie komina i wpuszczenie blachy w sczelinę jest to chyba najpewniejsza metoda którą preferowałem od początku niestety zamiast własnej intuicji zaufałem dekarzowi.

Pagin
15-02-2004, 23:47
Witam,
Wyciagam stary temat. Moje pytanie brzmi:
Obrobka komina tasma Wakaflex (lub podobna innego producenta) czy tez blacha (miedziana, jak radza niektorzy)?
Jaka jest wasza opinia a najlepiej doswiadczenia z kilkuletniego uzytkowania danego rozwiazania?
Pozdrowienia

Pagin
16-02-2004, 20:04
Witam,
Ponawiam pytanie
Pozdrowienia

dawid73
16-02-2004, 20:30
Ja też mam taki dylemat ?

Robert_Myslowice
16-02-2004, 20:43
Witam
Przed położeniem dachówki na dachu - mam IBF cementową, pooglądałem kilka budów w celu podglądnięcia "knifów" u speców dekarzy.
Jedną z rzeczy która mnie właśnie martwiła był sposób obróbki komina. Nie zaufałem w końcu wakaflexowi (może głównie ze względu na cenę) i wybrałem rozwiązanie pośrednie - obróbka blacharska plus taśma uszczelniająca soudal jesli dobrze pamiętam producenta. Dach stoi już ponad rok i ....jak na razie odpukać suchutko :)
Czasem te nowe technologie i wynalazki to chyba za szybko chcą wprowadzić na rynek, nie ma to jak technologie sprawdzone przez stulecia.
Pozdrawiam
Robert

agaton
16-02-2004, 20:56
Też zrezygnowaliśmy z taśmy na rzecz blachy miedzianej.

Tommco
16-02-2004, 21:26
Bardzo mnie zmartwiliście. Mam nadzieję, że u mnie jakoś ten Wekaflex wytrzyma próbę czasu.
Pozdrawiam

BBK
17-02-2004, 08:28
NO I MAMY POWAŻNY PROBLEM!! Niestety wiele osób, którym dach przecieka koło komina zwala winę na materiał a dlaczego nie na dekarza, co? Wszyscy Państwo którzy tu piszecie, zastanówcie się, przypomnijcie sobie w jakich warunkach pogodowych była klejona taśma WAKAFLEX (są też inne -TOP FLEX firmy Mage itp), jeśli było zimno, poniżej +5 to dobry dekarz powinien ogrzać zarówno taśmę jak i dachówkę przed przyklejeniem taśmy. Jeśli tego nie zrobił to taśma sie odklei (czego nie będzie widać z dołu, bo ona będzie w tym samy miejscu) i będzie zaciekało. Drugą sprawą jest to czy taśma była dociśnięta do komina listwą i potem ta listwa powinna być jeszcze uszczelniona od góry silikonem. Albo może dekarz jak kleił taśmę to ją oderwał i próbował przykleić jeszcze raz - tego się nie da zrobić, raz odklejona jest do wyrzucenia.
Uff...

filemon
24-09-2005, 12:58
Zgadzam się z BBK, trzeba wedle instrukcji, bo potem są problemy. Mam taśmę wekaflex położoną fachowo i myślę, że będzie dobrze.

mack
24-09-2005, 20:59
Pytanie do pierwszego Anonimowego:
Jak uszczelniłeś górny styk komina z blachą ?
Zdecydowałem się też na to tradycyjne rozwiązanie i dekarz radzi wpuszczać blachę w komin (taki kołnierzyk). Nie jestem pewien czy robienie szczeliny w ścianie komina jest zdrowe.

trochę się boję że wpuszczanie blachy w kruchy pustak keramzytobetonowy komina systemowego zniszczy go.