PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo cienki mur - problem z ościeżnicą



tomek055555
01-04-2019, 11:36
Witam wszystkich!

Mam problem z bardzo cienkimi ścianami w moim mieszkaniu - ściany wykonane są z jakichś oszczędnościowych płyt kartonowo-gipsowych z wkładką kartonową w formie plastra miodu o grubości 5 cm. Poszukuję futryn metalowych / ościeżnic z mdf-u, ale nic nie mogę znaleźć.

Ewentualne rozwiązanie to zastosowanie grubszej futryny i zamaskowanie to ćwierćwałkiem bądź pogrubienie ściany poprzez przyklejenie płyty wokół drzwi. Wolałbym jednak tego uniknąć i znaleźć inne rozwiązanie.

Czy ktoś z Was borykał się z tym problemem i znalazł jakieś satysfakcjonujące rozwiązanie? Czy macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam,
Tomek

finlandia
01-04-2019, 12:19
Nie lepiej pogrubić i wzmocnić tą ścianę ? Ościeżnice regulowane zaczynają się od 75mm..

theme
15-04-2019, 07:37
Chyba zostaje Ci tylko pogrubienie muru jak pisze Fin, bo regulowane rzeczywiście są od 75mm. Ościeżnice stałe mają na ogół około 90mm i nawet zastosowanie ćwierćwałków po obu stronach nie pomoże (pomijam kwestie estetyki), bo ościeżnica musi się czegoś trzymać. Tak "budżetowej" ściany jak żyję jeszcze nie widziałem ;).

Zapytam z drugiej strony. Co to za płyty są? Czy jest tam odpowiedni profil do powieszenia ościeżnicy? Czy jest wystarczająco mocna i sztywna ta ścianka aby wisiały tam drzwi?