PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana nośna z bloczka działowego



alegro661
06-04-2019, 13:46
Witam, czy ktoś się orientuje czy mogę użyć bloczka komórkowego do ściany działowej przy budowaniu ściany nośnej ? Chciałbym go położyć na płasko nie pionowo jak to ma miejsce przy dzialoqej, docelowo mam wysokość stropu na 283 na gotowo i w żaden sposób nie wychodzi mi z h+h czy solbetu tak jak jest projektowany aby zrobić to z całych pustaków musiałbym ostatnią warstwę ciąć na pół każdego pustaka a akurat świetnie by się wpasował pustak ściany dzialowej który na 12cm nie 24 cm

Kaizen
06-04-2019, 14:23
Witam, czy ktoś się orientuje czy mogę użyć bloczka komórkowego do ściany działowej przy budowaniu ściany nośnej ? Chciałbym go położyć na płasko nie pionowo jak to ma miejsce przy dzialoqej, docelowo mam wysokość stropu na 283 na gotowo

Możesz. To ten sam, jednorodny materiał tylko inaczej przycięty. Chyba, ze robisz z bloczków z piórowpustem. To trzeba ciąć z całych, żeby nie robić szczelin.

Ale jak dasz 13 warstw, to masz 312cm czyli 283 na gotowo + 20 na styropian + 7 na wylewkę + 2 na okładzinę i nic nie trzeba ciąć.

alegro661
06-04-2019, 14:56
Możesz. To ten sam, jednorodny materiał tylko inaczej przycięty. Chyba, ze robisz z bloczków z piórowpustem. To trzeba ciąć z całych, żeby nie robić szczelin.

Ale jak dasz 13 warstw, to masz 312cm czyli 283 na gotowo + 20 na styropian + 7 na wylewkę + 2 na okładzinę i nic nie trzeba ciąć.

Tak też myślałem zrobić ale mam w projekcie 15 cm styropianu na wylewce nie chciałbym tego wymiaru zmieniać bo jeżeli to zmienię a wysokość okien zostanie ta sama to może być różnie