PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka brukowa typu "Ażur" - wjazd na trawnik za domem.



ArturoK4
08-04-2019, 15:04
Witam.
Mam za domem kawałek trawnika i przy zmianie ogrodzenia na nowe, zrobiłem sobie ukrytą w ogrodzeniu bramę do wjazdu za dom. Robię tam teraz nowy trawnik i chciałbym od bramy do końca domu "pociągnąć" wjazdy dla auta, które mam zamiar wyłożyć kostką brukową typu "ażur".
Wjazd auta na ten kawałek będzie bardzo okazjonalny (goście na święta) i raczej będą to auta osobowe lub busy (2-3 tony) a wjazdy będą miały maksymalnie 15 metrów długości, czyli 30 m bieżących kostki. Kostkę będę sam układał, bezpośrednio na ziemi bez ubijania ale z delikatną podsypką piasku. Nie wiem jaką grubość kostki zastosować aby auta jej nie połamały ale też nie chcę bez sensu kupować droższej grubszej jeżeli wystarczyła by cieńsza.

W mojej najbliższej okolicy mam do dyspozycji kostkę ażurową ze znanego marketu budowlanego o grubości 8 cm po 7.98 zł od sztuki a w podobnej odległości jest producent kostki z ażurem 10 cm po 10.50 od sztuki.

1. Jaką grubość kostki wybrać do przedstawionych celów ?
2. Jak układać kostkę - na szerokość 60 cm czy 40 cm ?
3. Czy ułożenie kostki na ubitej ziemi z minimalną ilością piasku jest wystarczający ?

Pozdrawiam.