PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo wąska, długa łazienka



edinbcastle
09-04-2019, 13:04
Witam serdecznie,

Chciałabym prosić o pomoc w "rozplanowaniu" bardzo wąskiej lazienki, ktora obecncie jest toaleta.

Lazienka ma 93cm szerkosci. Szerokosc w miejscu gdzie obecnie stoi toaleta wynosi 90cm.
Z lewej strony pomieszcenie jest dlugie na 215cm z prawej strony na 239cm.

Chcialabym przerobic obecna toaleta na ''mini lazienke'' z prysznicem. Czy jest jakies rozsadne rozwiazanie w tak niewielkiej przestrzeni?

Zalaczam zdjecie obecnej toalety.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


429006
429007

Elfir
09-04-2019, 14:50
Możesz po prostu prysznic zrobić pośrodku, bez kabiny.

edinbcastle
09-04-2019, 17:11
Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Myslalam nad prysznicem w srodku pomieszcenia tzw 'wet room' ale jednak wolalabym postawic prysznic na koncu pomiesczenia w miejscu obcenej toalety. Mysle o prysznicu 90cm x 90cm.

Przed prysznicem chcialabym ustawic toalete typu 'back to wall' w sciance w zabudowie do wysokosci cysterny albo polowy sciany. Tylko tak sie zastanawiam czy lepiej byloby ja ustawic pod lekkim skosem czy rownolegle do boczej sciany po prawej stronie?

Jezeli rownloegle do sciany to jak daleko od sciany musialaby byc ustawiona? 7cm , 10cm?? Toaleta jest szeroka na 35.5cm

Zdaje sobie sprawe ze przy takim rozwiazaniu bede musiala przeniesc rure odplywowa a taka rura musi miec spadek wiec najprawdopodobniej musialabym miec niewielki schodek przed kabina prysznicowa a obok WC. Rura odplywowa jest pionowa i biegnie po zewnetrzej stronie kamienicy (mieszkam w Szkocji).


Zalaczam zdjecia toalety ktora potencjalnie rozwazam.
429023
429024

RafiRuX
10-04-2019, 10:20
Z ciekawości zajrzałem na szybko do portalu wnętrzarskiego i znalazłem wizualizacje odpowiadające aranżacji takiego wąskiego pomieszczenia. Poniżej przykłady:

Łazienka na poddaszu Tubadzin Integrally (https://domni.pl/galeria-wnetrz/lazienka/lazienka-na-poddaszu-tubadzin-integrally)
Biała łazienka z fakturowymi płytkami Tubadzin All in White (https://domni.pl/galeria-wnetrz/lazienka/biala-lazienka-z-fakturowymi-plytkami-tubadzin-all-in-white)
Jeżeli nic z tego nie zainteresuje, wydaje mi się że można znaleźć więcej poświęcając ciut więcej czasu :)

edinbcastle
10-04-2019, 19:44
Dziekuje bardzo za sugestie.

Sprawdzilam oba linki, jednakze lazienki Tubadzina wydaja mi sie o wiele wieksze niz moja (90/93cm na 2m39cm). Nie wiem czy moze cos zle patrze?

Ja znalazlam takie inspiracje ponizej. Tylko ze zrobilabym modyfikacje i w mojej ''lazience'' scianka dzialowa bylaby do wysokosci cysterny/polowy sciany a za scianka dzialowa mialabym prysznic z zamykanymi szklanymi drzwiami.

Martwie sie czy mialabym wystarczajaco przejscia pomiedzy toaleta a sciana zeby przejsc do przysznica? I jak daleko od sciany powinnam ustawic toalete?


429084
429085
429086

E-Rzecznik Śnieżka
06-05-2019, 22:12
Taki kształt pomieszczenia nie pozwala na zbyt wiele. Każda z propozycji wymaga pójścia na daleko idący kompromis, ale jak mawiają przyzwyczajenie drugą naturą człowieka... ;) Najlepsza z tych propozycji wydaje się być z "przejściowym prysznicem na środku. Każda z nich wymaga zastosowania najmniejszych dostępnych urządzeń sanitarnych a dodatkowo w drugiej stelaż do miski ustępowej należało by wkuć w ścianę.
430052

edinbcastle
31-05-2019, 12:04
Progres prace remontowych :lol2:

430939
430940
430941

edinbcastle
10-06-2019, 08:19
Efekt koncowy przeszedl oczekiwania :)

PRZED
431335

PO
431336

RafiRuX
13-06-2019, 09:40
Wyszło na prawdę fajnie, brawo i dzięki za zdjęcia :) Temat wdzięczny, może posłuży komuś za inspirację.