PDA

Zobacz pełną wersję : Niestandardowe drzwi zewnętrzne 220 cm, doświetle 270 cm



agamg
09-04-2019, 17:23
Orientujecie się może, jaki producent może wykonać tego typu drzwi, jak na rysunku?
Chodzi o to, żeby skrzydło było wysokości 220 cm, nad nim znajdował się panel wyglądający jak skrzydło, a wzdłuż całości biegło doświetle wysokości ok. 270 cm.
We wszelkich katalogach i konfiguratorach doświeta są tylko do wysokości skrzydła, nigdzie nie znalazłam takiego układu.

pandzik
09-04-2019, 18:05
Producenci drzwi z PCV. Dają dużo większe pole manewru jeśli chodzi o nietypowe wymiary. Sam takie zamawiam właśnie 110x225) z tym, że z przeszkleniem. Są o połowę tańsze od pełnego wypełnienia.

finlandia
09-04-2019, 18:15
Tyle że drzwi z pcw będą kompletnie nie pasujące do wizualizacji.
Ja bym zaczął poszukiwania od drzwi drewnianych. Np. w Calu to się nazywa nadstawka. Z tym, że nie jestem pewny, czy aż na taką wysokość można..
I jeszcze warto sprawdzić producentów alu robiących z wypełnieniami nakładkowymi.

cezary.pl
09-04-2019, 21:04
W Warce zrobią Ci takie drzwi, stalowe z okładziną ze sklejki szkutniczej.

agamg
10-04-2019, 08:59
Dzięki za pomoc. Wysłałam zapytanie do CAL.

@cezary.pl Jakiego konkretnie producenta masz na myśli? Możesz podać stronę internetową?

Ok**se
10-04-2019, 10:30
Żaden problem w PVC choć wypełnienie wsadowe może nie nawiązywać do wizualizacji
Alu z nakładkami - żaden problem, mało tego, może się okazać że naświetle może być zbędne

key1
10-04-2019, 12:38
Spytaj stolarza polecanego w twojej okolicy.
Z przyjemnością ci takie drzwi wykona.

cezary.pl
10-04-2019, 21:12
Dzięki za pomoc. Wysłałam zapytanie do CAL.

@cezary.pl Jakiego konkretnie producenta masz na myśli? Możesz podać stronę internetową?

Trzeba zabawić się w szpiega:)

theme
15-04-2019, 07:23
W CALu powinni coś takiego zrobić. Ewentualnie popytaj w Stolpawie. Tylko nie licz na łagodną cenę za takie niestandardowe rzeczy. W Wikędzie masz wyższe od standardu ale wg. katalogu maksymalna wysokość to 240cm czyli pod ich najwyższe drzwi.
Moim zdaniem może tu chodzić też o wysokość szyby w jednym kawałku. Ja jak chciałem okno o 20-30cm wyższe od standardowych drzwi balkonowych to kazali mi zamówić z poprzeczką. Uparłem się, że chcę bez i od razu nie miałem gwarancji na okno, bo szyba była zbyt długa w jednym kawałku. Tak przynajmniej twierdzili, bo okno do dzisiaj działa poprawnie.