PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja podłogi garażu - pomocy !!!



lagerfeld
09-05-2005, 15:54
witam, mam taki problem: w garażu mam wylany chudziak niedługo będą robili wylewki i mam problem z izolacją. podłoga w garażu ma być pochyła całą powierzchnią do wyjazdu. przy wyjeżdzie nie mogę szaleć z grubością wylewek bo nie zmieści mi się brama. jednak boję się, że jak np. dam styropian np. 3 na końcu garażu, pośrodku 2 a przy wyjeździe nic to może mi podłoga popękać. wpadłem więc na pomysł, coby całą powierzchnię chudziaka pokryć papmą termozgrzewalną i na to wylać wylewkę. czy jest to dobry pomysł czy może można zrobić to inaczej.
z góry dziękuję - lagerfeld
acha, garaż jest w bryle budynku a sufit garażu będzie ocieplony styropianem 15 (został mi z ocieplania ścian zewnętrznych).

invx
09-05-2005, 17:07
bardzo dobry pomysl, to ze jako izolacji przeciw kapilanemu podciaganiu wilgoci dajes pape termo. :) Jednak skoro, strp bedzie ocieplony 15 styropinem, to podloga na gruncie bezwzglednie tez powinna byc, gdzy inaczej bedzie to potezny mostek termiczny, przez ktore bedzie uciekac cieplo. 3 cm styropianu to i tak niewiele zmienia. Powinno byc mim 10 i to FS30. Jesli chcesz docieplac, garaz to i podloga musi byc rowniez ocieplona, a niestety jedyne co mie przychodzi na mysl teraz to wywalic chudziak i wylac go nizej :roll:

a warstwy powinny by takie (tak w wielkim skrocie ) :wink:
zageszczony mechanicznie piasek
chudziak
papa
folia
styropian
folia
wylewka

lagerfeld
09-05-2005, 17:25
jedyne co mie przychodzi na mysl teraz to wywalic chudziak i wylac go nizej :roll:

matko boska elektryczna :cry: :cry: :cry:
czy nie ma innego sposobu ???
coby wzmocnić wylewkę na papę chcę położyć siatkę. a warstwy o jakich piszesz będę miał w całym domu (na parterze oczywiści) !

invx
09-05-2005, 18:38
do wylewki mozesz dac wlokna pp, i niepopeka to nie problem :wink: ale co z izolacja termiczna ?? :roll:

janzar
09-05-2005, 22:19
witam, mam taki problem: w garażu mam wylany chudziak niedługo będą robili wylewki i mam problem z izolacją. podłoga w garażu ma być pochyła całą powierzchnią do wyjazdu. przy wyjeżdzie nie mogę szaleć z grubością wylewek bo nie zmieści mi się brama. jednak boję się, że jak np. dam styropian np. 3 na końcu garażu, pośrodku 2 a przy wyjeździe nic to może mi podłoga popękać. wpadłem więc na pomysł, coby całą powierzchnię chudziaka pokryć papmą termozgrzewalną i na to wylać wylewkę. czy jest to dobry pomysł czy może można zrobić to inaczej.
z góry dziękuję - lagerfeld
acha, garaż jest w bryle budynku a sufit garażu będzie ocieplony styropianem 15 (został mi z ocieplania ścian zewnętrznych).



PROPONUJĘ NA PAPIE TERMO STYRODUR 30 MM FOLIA JASTRYCH ZE SPADKIEM W KIERUNKU BRAMY MIN.1 %

lagerfeld
10-05-2005, 09:56
byłem rano na budowie i ustalenia (ja+bramiarz+wykonawca) są następujące:
1) niestety :( :( :( niższa brama;
2) w całym garażu będzie styropian 2 cm + siatka i na to wylewka opadająca w stronę wjazdu. przy samej krawędzi bramy będzie papa + folia gruba + styropian 2 + wylewka 4-5 cm + docelowo gres.
czy taka wylewka nie jest za cienka czy lepiej na wszelki słuczaj dać włókna pp o których pisze invx (qrczę, co to jest i czy można to dostać bez problemu ?).
pzdr

invx
10-05-2005, 11:30
wlokna pp to skot od wlokien polipropylenowych. Dostaniesz je bez problemy w kazdym markecie budowlanym, pisze o nich czasami troszke kolega @Janzar w swoichpostach. Acha i na styropianie ma byc tez folia, jako warstwa poslizgowa, zeby wylewka mogla swobodnbiepracowac. :wink:

Cypek
10-05-2005, 11:34
2-3 cm styro w garażu w bryle to STANOWCZO za mało. Odkuj ten chudziak bo bedziesz żałował. Albo daj styrodur.

lagerfeld
10-05-2005, 11:54
ludzie wy wiecie ilo kosztuje m3 styroduru ????? :evil:
a najśmieszniejsze jest to, że nigdzie nie można go dostać od razu.
ale szukam dalej.... 8)