PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącz wody, czy rozbudowa sieci?



piotr1989
17-04-2019, 12:34
Witam.

Jeśli temat był, proszę o link (mimo starań nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie).

Zatem, jak każdy planuje budowę domu i organizuje wszystkie przyłącza mediów. Mam problem odnośnie przyłącza wody. Sieć znajduje się w odległości ok. 80 m od mojej granicy działki. Mam zgody na przyłącz od właścicieli działek, przez którą ma iść "rura z moją wodą", aczkolwiek mam zasadnicze pytanie:

1. Generalnie wszyscy mówią, że to rozbudowa sieci i musi byc projekt, pozwolenie itp. (również gminna spółka też tak twierdzi).
2. A czy nie można tego potraktować jako przyłącze? Mam tu na myśli wyrok sąd najwyższego z 22 czerwca 2017 r. (Sygn. akt III SZP 2/16)

"Przyłączem wodociągowym w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (jednolity tekst: Dz. U. z 2017 r., poz. 328) jest przewód łączący sieć wodociągową z wewnętrzną instalacją wodociągową w nieruchomości odbiorcy usług na całej swojej długości. "

Wiadomym jest, że ta 2 opcja jest nie tylko tańsza (akurat jestem w stanie przełknąć koszt rozbudowy sieci czyli projekt itp.) ale przede wszystkim dużo szybsza w realizacji.


Pozdrawiam

Robaczywy
24-04-2019, 16:39
Wiadomym jest, że ta 2 opcja jest nie tylko tańsza (akurat jestem w stanie przełknąć koszt rozbudowy sieci czyli projekt itp.) ale przede wszystkim dużo szybsza w realizacji.

Pozdrawiam

Jak dla mnie jest niewoadomym. Jakim cudem druga opcja ma być tańsza i szybsza? Jeśli będzie jako przyłącz to puścisz rurą 32 lub 40, a sieć grubszą? Przecież projekt i tak i tak zrobić musisz.