PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wannę kupić?



aggagagga
24-04-2019, 21:48
Ostatnio zainteresowałam się ofertą wanien firmy Scandibath. Z tego, co zauważyłam, ich produkty są bardzo stylowe i można je dopasować praktycznie do każdej łazienki. Tymbardziej, że mają 5-cio letnią gwarancję!

Kaizen
25-04-2019, 00:11
Ostatnio zainteresowałam się ofertą wanien firmy Scandibath. Z tego, co zauważyłam, ich produkty są bardzo stylowe i można je dopasować praktycznie do każdej łazienki. Tymbardziej, że mają 5-cio letnią gwarancję!

Słabo. Kaldewei daje 30 lat gwarancji.

edde
25-04-2019, 20:09
Ostatnio zainteresowałam się ofertą wanien firmy Scandibath. Z tego, co zauważyłam, ich produkty są bardzo stylowe i można je dopasować praktycznie do każdej łazienki. Tymbardziej, że mają 5-cio letnią gwarancję!

a za reklamę dobrze płacą?

Stermaj
25-04-2019, 20:38
Mam wymieniać wannę. Stara jest ciężka żeliwna. Może jakoś poradzę sobie z jej wyciągnięciem, pewnie w częściach najlepiej. Solidna jest jeszcze ma napis zdiełano w CCCP.
A teraz poważnie czy wstawić wannę akrylową czy zwykłą blaszaną. Zbieram opinie, jedni polecają blaszaną, emaliowaną oczywiście, inni akrylową. W akrylowych jest większy wybór. Blaszane to pewnie przeżytek, ale pytam z ciekawości jakie są Wasze opinie.

Kaizen
25-04-2019, 21:24
Blaszane to pewnie przeżytek, ale pytam z ciekawości jakie są Wasze opinie.

Nie ma to jak dobra emalia. A tej na akrylu nie da się zrobić.

Ale jak Ci wymiary starej wanny odpowiadają, to odnów ją.

Stermaj
26-04-2019, 09:31
Nie ma to jak dobra emalia. A tej na akrylu nie da się zrobić.

Ale jak Ci wymiary starej wanny odpowiadają, to odnów ją.

Była już raz odnawiana i myślałem, że teraz tak zrobię, ale rozpoczął się inny dziwny a może nie dziwny proces. Zaczęło dźwigać tą wannę. Jest obudowana jak przystało na tamte czasy i obłożona płytkami. Podejrzewam, że dostała się woda pod podkładki z płaskownika, bo na takich ją poziomowałem i następuje korozja która "puszy" podkładki i wanna poszła z jednego końca ze 3 mm w górę, co powoduje pękanie płytek. Może ją jakoś wyłupię i po kawałku wyciągnę. Kilkanaście płytek mam w zapasie.
Przydał by się totalny remont łazienki, ale na razie muszę odpuścić, wymieniamy okna i drzwi wejściowe. A jak remont to naprawdę totalny w ułożeniem ogrzewania podłogowego więc totalna demolka.
Pewnie wymienię na akrylową będzie lżej za parę lat ją wyciągnąć :). Nie liczę na 30 lat gwarancji.

RafiRuX
29-04-2019, 14:02
A w czym wam przeszkadza wanna akrylowa? :eek: w tym się kąpiemy a nie tłuczemy.
Postaw na akrylową. Nie dość że masz ogromny wybór co do rozmiarów i kształtów to i przy okazji nie zapłacisz za to fortuny...

RafiRuX
29-05-2019, 14:36
Niestety osobiście nigdy nie miałem okazji z takiego rozwiązania skorzystać, ale słyszałem że to zakup wart swoich pieniędzy. Podobno dysze odpalone podczas wieczornej kąpieli po całym dniu fizycznej roboty, wynagradzają koszta :lol2:

jaga44
08-07-2019, 15:32
Dla mnie też narożne są najlepsze. Można tam sporo ciekawych rzeczy robić.