PDA

Zobacz pełną wersję : Woda dostała się pod jastrych



ngreen
25-04-2019, 20:06
Taka sytuacja. Prosiłem hydraulika 2 razy, aby zrobił próbę ciśnienia instalacji CO (wszędzie podłogówka). Dziś wchodzę na budowę mówi, że napełnia instalację wodą. Pytam bez próby ciśnienia - mówi że tak. Ale słyszę, że coś cieknie po rozdzielaczu, jakaś nieszczelność. Nie wiem jak długo przede mną zaczął wpuszczać wodę do podłogówki. Nie wiem, ile wody się tam wlało. Mogło to być kilka litrów, kilkanaście lub kilkadziesiąt. Pytanie co z tym fantem zrobić? Podłoga składa się z foli przeciwwilgociowej, styropianu 17 cm, następnie folia pod podłogówkę, rury i jastrych około 6,5 cm. Zakładam, że woda dostała się pomiędzy folię oraz styropian. Pytanie czy wyschnie? Czy powinienem coś z tym robić? Jeszcze nie zacząłem wygrzewać jastrychu. Planuję robić to około 3-4 tyg.

Stermaj
25-04-2019, 20:27
Myślę, że odparuje tędy którędy się wlała. Gorzej jak pęknie gdzieś w całości i nie widać od razu przecieku. Przecież nie będziesz rozkuwał wylewki. Z drugiej strony przy napełnianiu "goni się" i sprawdza czy nie cieknie gdzieś na łączeniach. To parter czy piętro?

ngreen
25-04-2019, 20:41
Parter. Przeciek dotyczył tego elementu (zakreślone na czerwono): 429563

To jest zdaje się jakieś odpowietrzenie. To było syczenie połączone z przeciekiem.

CityMatic
25-04-2019, 21:56
Wyschnie, tym bardziej, że masz folię na chudziaku. Dodatkowo nie wierzę, że tej wody poleciał dużo.