PDA

Zobacz pełną wersję : Aneks kuchenny z salonem prośba o pomoc w funkcjonalnym zaprojektowaniu



xyzo
05-05-2019, 02:49
Witajcie ponownie :]

Przyszedł czas na dokładne rozmieszczenie elementów kuchennych a także zagospodarowania salonu i jadalni. Prośba o podpowiedź jak dobrze to rozplanować. Zacząłem bawić się w programach do aranżacji ale jakoś średnio mi to idzie :/

Na planie zaznaczyłem poglądowo niebieskimi prostokątami docelowe miejsce kuchni a kolorem zielonym salon.
W kuchni z podstawowych sprzętów to:
lodówka, zlew, zmywarka, mikrofala i piekarnik w zabudowie. Wiem, że są pewne zasady ergonomii w rozplanowaniu powyższych sprzętów ale też proszę o ewentualne sugestie z doświadczenia:]

Jak już się uporam ze swoją wizją to wrzucę z prośba o ocenę, tymczasem proszę o porady ;]

xyzo
07-05-2019, 23:50
Jak pisałem wrzucam moje wypociny co do układu mebli w kuchni. Proszę dajcie znać co waszym zdaniem jest do poprawy, co będzie nieergonomiczne itp.

Układ jest taki: lodówka, wąska szafka z półeczkami (rozdzielenie lodówki i piekarnika), komin w zabudowie piekarnik i mikrofalówka, zmywarka, zlewozmywak (myślę o narożnym ale w programie nie miałem modelu), blat, kuchenka, blat.


430125430126430127

Elfir
08-05-2019, 09:41
https://images92.fotosik.pl/178/79d4b6154c78300fgen.jpg

E-Rzecznik Śnieżka
05-06-2019, 22:31
Proponowany układ szafek zawiera aż dwie narożne (+ jedna wisząca), które są niefunkcjonalne. Dodatkowo narożny zlew i niewielka powierzchnia blatu sprawiają, że kuchnia nie będzie wymarzonym miejscem do gotowania. Dlaczego stół stoi przy blacie, co w takim razie powstanie w miejscu jadalni z załączonego projektu? Czym jest słupek pomiędzy lodówką, a wysoką szafka AGD?, czy to cargo? Lepiej chyba myśleć w kierunku układu liniowego lub kuchni z wyspą. Projekt Elfir jest znacznie bardziej ergonomiczny.

RafiRuX
13-06-2019, 10:10
Jaśniejsze czy ciemniejsze zaaranżowanie wnętrz? :) Wizualizacje jakie rzuciły mi się w oczy.

431407

431408

431409