PDA

Zobacz pełną wersję : Beretta Mynute Green 20 R.S.I okresowo buczy i wibruje



ngreen
05-05-2019, 09:37
Od kilku dni mam kocioł Beretta mynute Green E 20 R.S.I. Uruchamiany przez serwisanta. Kocioł podczas pracy w ciągu 20-30 sekund potrafi buczeń oraz wibrować. Trwa to przez około 10-15 sekund. Później pracuje normalnie i znowu buczy w podobnym cyklu. Kocioł służy mi do ogrzewania podłogówki (wygrzewam jastrych). Temperatura pracy to przedział od 20 do 35 st (zmieniam raz na 2-3 dni, bo tak mam na instrukcji wygrzewania jastrychu).
Serwisant, uruchomił kociol, sprawdził sprawność, wypełnił dokumentację, niestety kocioł nie został w pełni uruchomiony, bo instalacja CO podłogówki była zapowietrzona. Odpowietrzyłem ją w dniu nastepnym. Buczenie jest wyraźnie słyszalne w innych pomieszczeniach czy nawet na zewnątrz budynku. Podczas buczenia czuć też wibracje na kotle. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Nagrałem filmik, ale nie obrazuje dobrze tego dźwięku (być może mój telefon słabo radzi sobie z rejestracją dźwieku, ale coś tam słychać).

Poniżej wrzucam krótki film rejestrujący to zdarzenie (od 13s dobrze słychać).


https://youtu.be/Wo1O27EeUIE

ngreen
05-05-2019, 14:22
Dziś byłem na budowie i przyjrzałem się jeszcze raz całej instalacji i zauważyłem, że komin jest częściowo wypięty. Nie całkiem, ale był w połowie wypięty (mam też ocieplanie, więc mogło to się stać podczas montażu styropianu itd)

Jutro będę usuwał piankę i jeszcze raz osadzał komin. Czy to możliwe, że to była przyczyna? Kocioł na razie wyłączłem. Tylko czy nie powinno być tak, że skoro nie był dobrze wpięty komin, to nie powinien wyskoczyć jakiś błąd z tym związany? Mogło też dochodzić do mieszania się powietrza wchodzącego z wychodzącym kondensatem.

grv
06-05-2019, 10:48
Przyczyną może być zapowietrzona instalacja przez co pompa głośno pracuje. W jaki sposób ją odpowietrzałeś ? Czy nie musisz uzupełniać wody w instalacji ?