PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrównanie chudziaka.



Krezmac
05-05-2019, 11:11
Cześć wszystkim.
Mam pytanie odnośnie wyrównani podłogi na gruncie. Największa różnica wysokości wynosi Ok 5 cm. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego będzie to za dużo (w jednym miejscu będzie ciepło w drugim zimno). Pan od wylewek zaproponował podrównanie styrobetonem.
1. Czy macie inne propozycje niż styrobeton (podsypanie piskiem jakoś mnie nie przekonuje)?
2. Kiedy to podrównać przed położeniem papy i foli czy dopiero po zrobieniu elektryki i hydrauliki (a w zasadzie tuż przed kładzeniem styropianu)?

maaszak
05-05-2019, 21:35
Cześć wszystkim.
Mam pytanie odnośnie wyrównani podłogi na gruncie. Największa różnica wysokości wynosi Ok 5 cm. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego będzie to za dużo (w jednym miejscu będzie ciepło w drugim zimno). Pan od wylewek zaproponował podrównanie styrobetonem.
1. Czy macie inne propozycje niż styrobeton (podsypanie piskiem jakoś mnie nie przekonuje)?
2. Kiedy to podrównać przed położeniem papy i foli czy dopiero po zrobieniu elektryki i hydrauliki (a w zasadzie tuż przed kładzeniem styropianu)?

Styrobeton lub perlitobeton.
Albo zasypanie perlitem luzem zamiast piasku. W tym wątku na ostatniej stronie jest parę wpisów z linkami do youtuba, gdzie pokazane są takie zabawy perlitem jak to może wyglądać: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?182626-Najlepsze-ocieplenie-pod%C5%82ogi-na-gruncie/page104 Można to dowolnie wypoziomować. Takie rozwiązania stosuje się pod suchy jastrych na poddaszach, jak zauważyłem głównie w Niemczech i Czechach. Bardzo mało jest przykładów użycia pod tradycyjne wylewki.

Papa/folia oczywiście musi być na stałym podłożu. Także zależy jaką technoliogię wybrać.

redbox
06-05-2019, 08:25
Cześć wszystkim.
Mam pytanie odnośnie wyrównani podłogi na gruncie. Największa różnica wysokości wynosi Ok 5 cm. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego będzie to za dużo (w jednym miejscu będzie ciepło w drugim zimno). Pan od wylewek zaproponował podrównanie styrobetonem.
1. Czy macie inne propozycje niż styrobeton (podsypanie piskiem jakoś mnie nie przekonuje)?
2. Kiedy to podrównać przed położeniem papy i foli czy dopiero po zrobieniu elektryki i hydrauliki (a w zasadzie tuż przed kładzeniem styropianu)?

tez miałem ten problem, dałem pod spód pape a na papę keramzyt pozniej styropian itd