PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja posadzki dwie części różne grubości styropianu



Franka16
17-05-2019, 07:51
Mam dylemat.
Tak się złożyło, że buduję na raty.
Pierwszą część wybudowałam dwa lata temu, teraz jest burzona stara część przylegająca do nowej i będzie budowana nowa na jej miejsce.
Posadzka w nowej części ma izolację 12 cm styropianu + przygotowanie pod ogrzewanie podłogowe (rury są już położone i zalane).
Dopiero teraz dotarło do mnie, że 12 cm to jest mało ale nie zmienię tego co zostało już zrobione.
Pytanie jest, czy w nowej części jest sens kłaść grubszą warstwę styropianu (teraz kładłabym ze 24 cm) czy nic to nie da.
Obie części mają po tyle samo - po ok. 50 m, obie są na parterze (dom parterowy, bez użytkowego poddasza).
Może ktoś mądry mi coś podpowie.

Franka16
19-05-2019, 08:36
Tak się przypomnę z rana, może ktoś zabierze głos...

strusp
19-05-2019, 11:53
Zawsze możesz zrobić więcej na drugiej części lepiej, a tą pierwszą zostawić tak jak jest i odżałować

Franka16
19-05-2019, 22:00
Jasne, że mogę, pytanie czy ma to sens.
Więcej styropianu kosztuje a nie wiem co da ta grubsza warstwa tylko w jednej części.
Woda w rurach ogrzewania podłogowego będzie musiała zostać podgrzana do temperatury odpowiedniej do ogrzania części zimniejszej, z cieńszą warstwą styropianu.

strusp
26-05-2019, 19:31
Przeliczysz straty z obu części i potrzebną moc ogrzewania. Jak na nowej części moc wyjdzie ci mniejsza, to rozmieścisz nieco rzadziej rurki ogrzewania podłogowego

Slawko123
26-05-2019, 19:37
Pytanie jest, czy w nowej części jest sens kłaść grubszą warstwę styropianu (teraz kładłabym ze 24 cm) czy nic to nie da.kładź i sie nie zastanawiaj, oczywiście, ze da. w tej części będziesz miał mniejsze straty ciepła do podłoża.