PDA

Zobacz pełną wersję : Kupowanie dzialka i przeksztalcenie. koszty Media.



Gadzik97
29-05-2019, 16:59
Czesc ejstem nowym bocianem mam pare pytan ale przede wszystkim nie zloscie sie na mnie ze trafilem nie na to forum czy nie w tych tematach, ale jsetem nowy i musze sie od was doswiadczonych dowiedziec poniewaz jestem mlody i kazdy mi mowi co innego.

Takze ten, Chodzi o to ze kupuje dzialke 30arow a calosc jest 1h, Kupuje dzialke 30 arow w malej miejscowsci jest mostek na niej kupujacy zapewnie ze jest Prad gaz kanalizacja a woda po drugiej stronie, Ale zamawailem raport do niej i pisze mi ze w tym miejscu nie ma miejscowego plaun zagospodarowanie ale czytalem ze to mozna zalatwic sobie
Chodzi dokladnie im o to ze jesli kupie ta dzialke Jako Rolna czy poniese duze koszty odrolnienia jej oraz przeksztalcenia na budowlana oraz ile by mniej wiecej wyniosl koszt przylaczenia Gazu Wody Prady Kanalizacji, Jesli po sasiedzku jest sasiadk zamieszkaly oraz naprzeciwko
Moglby mi kos pomoc dodaje ZDJ do tego :)

Zapraszam do dyskusji :) :rolleyes:430896

ciężkiprzypadek
29-05-2019, 17:22
To co wiem, to podpowiem, bo też mieliśmy podobną sytuację, ale wcześniej proszę Cię o kilka podpowiedzi.
Przede wszystkim czy ta działka będzie w całości Twoja? Jaką ma szerokość?
Jak kupujesz tylko 3000m, to w którym miejscu działki?
Czy obok są działki zabudowane i jakimi budynkami? Czy ktoś z sąsiadów starał się o warunki zabudowy?
Czy sąsiedzi mają wszystkie media i w jakiej odległości od Twojej działki?
Gdzie jest ten mostek z mediami?

Gadzik97
29-05-2019, 17:27
Kupuje 30 arow od strony drogi tam jeset ZDJECIe, dzialka ma 24m szerokosci, POp rawej stronie sasiad ma dom jednorodzinny i naprzeciwko tej dzialki tez ma jednorodzinny i maja Wode gaz prad kanalizacja jest u nich.

Bertha
29-05-2019, 17:47
Aby kupić "30 arów od drogi" musi być dokonany podział geodezyjny i twoje upatrzone 30 arów musi mieć własny numer czyli musi być osobną działka ewidencyjną. Nie możesz kupic kawałka 30arowego z działki 1ha. Koszt odrolnienia zależy od klasy bonitacyjnej gruntu (klasy i-IIIb to drogo, pozostałe symbolicznie), klasa użytku jest zapisana w ewidencji gruntów (gmina i/lub geodezja) jest także na mapach ewidencji gruntów w internecie. Zobacz na stronie gminy.

ciężkiprzypadek
29-05-2019, 17:49
W takim razie napisz czy z drugiej strony działki (tej 1h) jest droga? Bo jak jej nie ma, to będziesz musiał część swojej działki przeznaczyć na drogę konieczną.
Odnośnie przekształcenia, łatwiej będzie jak sprzedający wystąpi o podział działki a potem o warunki zabudowy dla każdej działki osobno.
Jeżeli chodzi o media to najbardziej kosztowne są woda i kanalizacja. Cena zależy od wielu rzeczy, przede wszystkim od odległości i dlatego warto podjechać do Wodociągów i tam się dowiedzieć szczegółów.
Poza tym przeczytaj ten artykuł :

https://muratordom.pl/przed-budowa/dzialka/uzbrojenie-dzialki-przylacze-gazu-wody-pradu-aa-TYkV-2n42-hDrr.html

Gadzik97
29-05-2019, 17:56
Te 30 arow bedzie podzielone i dopiero bedzie na mnie, no to jesli kupie od niego 30 arow od strony drogi to jemu zsotanie gdzeis tam 80arow to musze mu droge udostepnic i zrobic zeby tam wjezdzal? jesli z tylu nie ma?

Gadzik97
29-05-2019, 17:57
A media mowilem prad woda gaz kanalizacja jest u sasiadow i idzie dalej

ciężkiprzypadek
29-05-2019, 18:07
Te 30 arow bedzie podzielone i dopiero bedzie na mnie, no to jesli kupie od niego 30 arow od strony drogi to jemu zsotanie gdzeis tam 80arow to musze mu droge udostepnic i zrobic zeby tam wjezdzal? jesli z tylu nie ma?

Tak, będziesz musiał mu drogę użyczyć.

Gadzik97
29-05-2019, 18:08
no ale na geoportalu teortycznie jest droga zaznaczona do tej dzialki z tylu przez polna droge

ciężkiprzypadek
29-05-2019, 18:18
no ale na geoportalu teortycznie jest droga zaznaczona do tej dzialki z tylu przez polna droge
Jeżeli jest druga droga to nie musisz robić drogi koniecznej, ale dowiedz się dokładnie w starostwie.

Gadzik97
29-05-2019, 18:22
Okey dziek za info w tym temacie, ale jeszcze ten temat Mediow mi chodzi jakie sa koszty przylaczenia jesli chodzi ze media sa posasiedzku i naprzeciwko
oraz czy mozna odrazu zrobic miejscowy plan zagospadrowania?

ciężkiprzypadek
29-05-2019, 18:41
Okey dziek za info w tym temacie, ale jeszcze ten temat Mediow mi chodzi jakie sa koszty przylaczenia jesli chodzi ze media sa posasiedzku i naprzeciwko
oraz czy mozna odrazu zrobic miejscowy plan zagospadrowania?

Miejscowy plan zagospodarowania nie można zrobić, bo uchwala go gmina i to bardzo rzadko. w Twoim przypadku tylko można się starać o warunki zabudowy.
A media to sprawa indywidualna i tak jak pisałam wcześniej, cena przede wszystkim zależy od odległości.
Przeczytaj to co Ci podlinkowałam wyżej.

Gadzik97
29-05-2019, 19:10
Ok dzieki za info