PDA

Zobacz pełną wersję : cyklinowanie bezpyłowe



Danajot
24-10-2002, 08:38
pytanie : czy rzeczywiście jest bezpyłowe, czy to tylko ściemnianie klienta, a kurzawa jak przy szlifowaniu gipsu?

Danajot
24-10-2002, 11:56
o rany, nikt tego nie przerabiał ?

Marek13
24-10-2002, 12:07
Bezpyłowe oznacza, że cykliniarka ma worek, do którego trafia kurz i pył. Od jakości filtrów i worka zależy ile pyłu wydostanie się na zewnątrz, bo zawsze trochę się wydostanie.

Danajot
24-10-2002, 12:12
Marek13,
ale nie są to jakieś znaczne ilości pyłu ?
Qrcze mam świeżo pomalowane poddasze a w piątek wchodzi stolarz i będzie kładł dechy, które później trzeba wyszlifować. Poddasze mam otwarte ,a dół skończyliśmy też dopiero co malować. Stolarz mnie "pociesza", że bezpyłowa cykliniarka jest tylko z nazwy.
Jestem przerażona.

Marek13
24-10-2002, 13:07
Jest mały problem, kurz i pył zawsze będzie. Cykliniarka działa na zasadzie bębna, na którym jest papier ścierny. Podzwoń po ogłoszeniach i popytaj się o sprzęt jaki jest używany do cyklinowania. Typowa cykliniarka miała parciany worek, może teraz są lepsze. Jak nie to po cyklinowaniu przejedziesz ściany odkurzaczem i bedzie OK.

24-10-2002, 14:31
u mnie cyklinowanie zostawilo minimalna warstwe drobnego pylku, duzo mniejsza niz np. warstwa kurzu jaka sie zbiera po kilku dniach w niesprzatanym nowym domu. ale to tylko w pomieszczeniu gdzie byl robiony parkiet, w kuchni juz nie bylo zupelnie nic widac.
na scianach brak widocznych zabrudzen.

wojtek

Danajot
25-10-2002, 07:30
dziękuję za odpowiedzi