PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw AGA do mieszkania



kwiatek_83
01-06-2019, 17:41
Na wstępie witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Stoję przed dokonaniem wyboru zakupu sprzętu do mojego mieszkania.
Czego potrzebuję:
1) Lodówka wolno-stojąca o wysokości ok 180-203 cm. Najlepiej w kolorze czarnym. Idealnie byłoby, gdyby miała kostkarkę w drzwiach (ale chyba to nie będzie łatwe)
2) Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm. Dużo czytałem, że powinna mieć szufladę na sztućce i metalowe dno, ale na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Osobiście przypadły mi do gustu modele firm bosch i siemens.
3) Piekarnik do zabudowy. Zastanawiam się nad opcją z kuchenką mikrofalową, ale czy warto? Przeglądając oferty wszystkie mają podobne funkcji. Czy warto inwestować pirolizę?
4) Płyta gazowa - 60cm. jestem na takim etapie remontu, który pozwala mi jeszcze zrezygnować z gazu na rzecz np. indukcji. Co sądzicie o płytach solgaz? Warte swojej ceny? Co do ilości gotowania, to nie jest tego zbyt wiele (mieszkam sam)
5) Ostatnim elementem jest pralka, która stanie w łazience. Jedynym ograniczeniem jest model ładowany z boku.

Na cały sprzęt nie chcę wydać więcej niż 8-10 tys. Zakupów chciałbym dokonać w sklepie "E"
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie i propozycje konkretnych modeli.
Pozdrawiam

Mendium
04-06-2019, 08:20
Czyli kolejny post z cyklu dobierzcie mi agd tak żebym był zadowolony.

veritas2309
10-06-2019, 12:34
2) Siemens SR635X01ME bądź jakiś bosch do 1500 pln. Wybierz taką zmywarkę która ma najkrótszy program z suszeniem.
3) Nie warto z kuchenką mikrofalową. Piekarnik Amica z serii X-Type piekarniki produkują w PL w przeciwieństwie do innego swojego sprzętu. Porównaj jakoś wykonania w jakimś sklepie do Elektroluxów bądź Samsunga do wiele droższych modeli a jakością wykonania i masą funkcji nie dorównują Amice.
4)płyt solgazu unikaj, poczytaj o awaryjności i problemach. Kup coś Electroluxa wersje CIV to naprawde dobre indukcje np. Electrolux Slim-fit CIV634
5) LG F4J7TY2W silnik bezpośrednio na wale, nie jest głośna, funkcja pary.
Z lodówką nie pomogę.

RafiRuX
13-06-2019, 10:19
1. Samsung oferuje takie modele. I są solidne. Sam jestem posiadaczem 3-letniej lodówki Samsunga w kolorze chromu i nie było żadnych problemów. Moi rodzice z kolei są posiadaczami większej 5-letniej lodówki Samsunga - ta sama sytuacja. Zero problemów.

2. Koszyk na sztućce to must have, niemniej można zawsze to dokupic oddzielnie. Skupiłbym się przede wszystkich na programach. I klasie sprzętu - pobierania wody, energochlonności. U siebie postawiliśmy na Aristona Hotpointa. Troszkę zaryzykowaliśmy bo marka nam nie znana, ale dobre opinie nas zachęciły do zakupy. Przez 2 lata zero problemów jak na razie.

3. Jeżeli chodzi o pralkę - tutaj też odęsle do Samsunga. 3-letni posiadacz modelu pralki z funkcją Eco-bubbel.

Dzeus86
13-06-2019, 11:53
1. Samsung oferuje takie modele. I są solidne. Sam jestem posiadaczem 3-letniej lodówki Samsunga w kolorze chromu i nie było żadnych problemów. Moi rodzice z kolei są posiadaczami większej 5-letniej lodówki Samsunga - ta sama sytuacja. Zero problemów.

2. Koszyk na sztućce to must have, niemniej można zawsze to dokupic oddzielnie. Skupiłbym się przede wszystkich na programach. I klasie sprzętu - pobierania wody, energochlonności. U siebie postawiliśmy na Aristona Hotpointa. Troszkę zaryzykowaliśmy bo marka nam nie znana, ale dobre opinie nas zachęciły do zakupy. Przez 2 lata zero problemów jak na razie.

3. Jeżeli chodzi o pralkę - tutaj też odęsle do Samsunga. 3-letni posiadacz modelu pralki z funkcją Eco-bubbel.

Co człowiek to opinia. Mi samsunga wszystko się syapło jak nie wiem i nigdy już nie kupie nic tej firmy. Najgorzej niestety właśnie z pralką.. + niszczenie ubrań przez bęben..

Wszystko zalezy też od intensywności używania - to że komuś dany sprzęt służy przez 5 lat bez problemu a inny ma po roku problemy to może być loteria, ale także może mieć wpływ fakt, iż jedna osoba robi pranie raz na tydzien a druga 2 razy dziennie + jedna używa zmiekczaczy do wody inna się tym nie przejmuje etc.