PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 050-W BPJD - prawidłowość zawieszenia pieca



robertopmi
05-06-2019, 12:55
Witam wszystkich serdecznie...

Jestem obecnie na etapie wymiany starego kotła węglowego na kondensacyjny kocioł gazowy. Jeśli chodzi o kocioł - wybór padł na Vitodens 0-50-W BPJD.
Moje pytanie dotyczy montażu tego pieca - a dokładniej wysokości na jakiej zostanie powieszony.
Z uwagi na obecne wejście do komina - piec musiałby zawisnąć na wysokości ok. 1,3m od podłogi. Uwzględniając wysokość pieca - zostaje pod nim ok. 50-60 cm do podłogi kotłowni. W instrukcji montażu dla tego pieca jaką znalazłem tylko wskazanie dotyczące minimalnej odległości od sufitu, nic instrukcja nie mówi o odległości od podłogi. Od fachowców, z którymi rozmawiałem nt wykonania instalacji i montażu pieca uzyskałem sprzeczne opinie. Jeden mówi, że można tak zrobić - drugi, że nie można, bo za nisko.
Stąd moje pytanie do szanownych forumowiczów, ekspertów w tej materii... Można powiesić ten piec (ten konkretny model) na takiej wysokości - czy jednak musi być wyżej?
Z góry dziękuję za wszystkie opinie na ten temat

Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
07-06-2019, 13:38
jeżeli kocioł będzie wisiał 50-60cm nad podłogą to jedyne złe co się może zdarzyć to serwisant bluzgający z tego powodu podczas serwisu