PDA

Zobacz pełną wersję : Uchwyt do podciągania do zamocowania na ścianie silka 8cm



pawlon84
05-06-2019, 19:10
cześć
chciałem się poradzić w kwestii zawieszenia uchwytu do podciągania się na ściance działowej z silka 8cm. Czy taka ścianka wytrzyma takie obciążenie? uchwyt chciał bym zawiesić na 8 kołkach rozporowych fisher duo power 10x50. Dodam ze ważę ok 90kg więc przy podciąganiu obciążenie dynamiczne na pewno będzie znacznie większe. dodatkowo uchwyt odstaje od ściany na 60cm (ma podstawę dolegającą do ściany w kształcie litery H )

czy takie mocowanie będzie bezpieczne i czy ściana wytrzyma?

431149

będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

d7d
05-06-2019, 19:55
Średnio to widzę.
90 kg na ramieniu 0,70m + dynamiczne podciąganie.
Może wytrzymać ale zależy od tego jak ta ścianka działowa jest "zamocowana" na górze.

Bertha
05-06-2019, 21:53
8cm silki to nie jest ściana konstrukcyjna. Obraz, lustro , no może jeszcze tv na sztywno na ścianie. Bez cudów na wysięgnikach!!! Do dynamicznych obciażeń to się NIE nadaje.

pawlon84
06-06-2019, 10:38
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Doczytałem trochę w umowie mieszkania i mam tak:
- ścianki działowe 8 i 12cm zbudowane z silikatowych bloczków drążonych (tu chciałem powiesić drążek)
- ściany oddzielające mieszkania z bloczków SILKA 24cm

ponieważ obaj odradzacie próbę wieszania uchwytu na tych 8cm co potwierdza moje wcześniejsze obawy to pytanie dodatkowe: czy ściana oddzielająca mieszkania czyli silka 24cm będzie wystarczająco bezpieczna? ze względu na większa grubość mogę oczywiście użyć tu większych kołków.

pozdrawiam

PS:
na tej działowej 12cm bez problemu powiesiłem TV 65 cali. wisi bardzo stabilnie, to jak by ktoś się zastanawiał nad wieszaniem TV :)

d7d
06-06-2019, 10:46
Wieszanie TV 65" to jest ok. 30 kg na małym wysięgu.
Ewentualnie możesz zmocować ten drążek do ściany 12cm ale MUSISZ też podwiesić ten uchwyt do żelbetowego stropu
w miejscu połączenia tego drążka L=110cm z dwoma prostopadłymi belkami.
Podwieszenia na linkach (cięgnach) lub sztywne podwieszenia.

pawlon84
06-06-2019, 13:08
A do ściany 24cm nie wystarczy na większe kolki? mieszkanie jest wysokie 285cm i ciężko mi będzie podwiesić to do sufitu pomijając już w ogóle fakt braku umiejętności :P jestem otwarty na sugestie :)

libra100
06-06-2019, 13:15
Ja z trochę podobnym pytaniem, chcemy w pokoju na poddaszu urządzić mini siłownię, i mamy problem z miejscem na wyżej pokazany drążek. Co sądzicie by zamontować w tym pomieszczeniu drążek mocowany do sufitu, a konkretnie do jednej z jętek? Czy to ma Waszym zdaniem szansę powodzenia?

pawlon84
09-06-2019, 19:55
Przypomnę się z drugim pytaniem: czy ściana 24cm będzie w pełni bezpieczna? Trochę mi nie pasuje wieszać na tej ścianie ale skoro 8 i 12cm są niepewne to chyba nie mam wyjścia.

Ps
Czy w przypadku ściany 12cm chodzi o to że ciężar może wyrwać kołki przy podciąganiu czy raczej o to że odpadnie kawałek ściany?

d7d
09-06-2019, 20:44
Jedno i drugie.

pawlon84
10-06-2019, 18:27
ostatnie pytanie zanim przystąpię do montażu: a co jak bym ta ścianę 8cm przewiercił na wylot i dal zwykłą śrubę na przestrzał a z drugiej strony jakieś blaszki + nakrętki? wtedy obciążenie się chyba bardziej rozłoży, pytanie czy wystarczająco? :)

patrick99
10-06-2019, 20:12
a ja powiem trochę na bazie własnych doświadczeń.
zamiast wiercić w cienkich ścianach lepiej kupic drążek do podciągania stojący, szybko się znudzi, będzie można spakować i sprzedać a ściany będą całe ;)

d7d
10-06-2019, 22:08
ostatnie pytanie zanim przystąpię do montażu: a co jak bym ta ścianę 8cm przewiercił na wylot i dal zwykłą śrubę na przestrzał a z drugiej strony jakieś blaszki + nakrętki? wtedy obciążenie się chyba bardziej rozłoży, pytanie czy wystarczająco? :)
Sądzę, że nie pomoże ale możesz spróbować (tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność) i daj znać.
Obliczenia a praktyka czasami różnią się (w obie strony).

pawlon84
26-06-2019, 16:27
uchwyt powieszony, temat do zamkniecia.
jak by kogos interesowalo to powiesilem na kolkach z zestawu 12x80, 8 kolkow, sciana nosna silka 24cm (z pustymi przestrzeniami).
troche sie oabwialem ale trzyma elegancko i ani nie drgnie :)

pozdrawiam i dziekuje wszystkim za cenne uwagi.